Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Grudzień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

19 listopada 2018

Grudzień przebiega pod znakiem bożonarodzeniowych przygotowań. Nie inaczej jest w Krakowie. Oferta kulturalna na nadchodzący miesiąc daje Ci sposobność, by wprowadzić się w magiczny, odświętny nastrój, lub wręcz przeciwnie – złapać chwilę oddechu w świątecznej gorączce.

Paul McCartney w TAURON Arenie (03.12)

Jak mówi sam legendarny muzyk: Get ready to rock Poland! McCartney wraca do Polski po 5 latach, by dać swój pierwszy koncert w Krakowie. Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej „Freshen Up”, promującej ostatni album artysty „Egypt Station”. Obok najnowszych piosenek ex-Beatlesa fani zgromadzeni w TAURON Arenie usłyszą (i z pewnością wspólnie odśpiewają!) największe przeboje czwórki z Liverpoolu, The Wings i solowych przebojów McCartneya. 3-godzinna lekcja historii popu i rocka, przekazana przez artystę, który osobiście tę historię pisał: czy potrzeba Ci lepszej rekomendacji?

Paul McCartney wystąpi 3 grudnia w TAURON Arenie Kraków /fot. Wikimedia

„Do Betlejem” – Oratorium na Boże Narodzenie (07.12)

W radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie warto odwiedzić Kijów Centrum i wraz z całą rodziną obejrzeć familijne widowisko „Do Betlejem”, opowiadające historię narodzin Dzieciątka Jezus w ciepły, lekki, zrozumiały dla każdego sposób. Scenariusz koncertu łączy w sobie tradycyjne i nowoczesne środki wyrazu. Muzyka autorstwa Mikołaja Blajdy, wykonana przez muzyków Filharmonii Futura, Chóru Fermata i znakomitych solistów (Sylwia Lorens, Anna Sokołowska, Michał Gasz), uzupełniona projekcjami filmowymi i wizualizacjami, porwie i wzruszy słuchaczy w każdym wieku. Wirtualnym przewodnikiem tej niezwykłej podróży do Betlejem będzie głos narratora spektaklu – Jerzego Stuhra.

„Mieszkanka krakowska” – wystawa twórczości Rondy Bautisty (10-31.12)

Jeśli hasło „Kraków” kojarzy Ci się przede wszystkim z historią i zabytkową architekurą, po obejrzeniu wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury spojrzysz na miasto w zupełnie inny sposób! Hiszpańska artystka Ronda Bautista dokumentuje 6 lat swojego pobytu w Krakowie, obserwując i uwieczniając zmiany tkanki miejskiej w pracach malarskich, instalacjach i multimediach. Wystawa pozwala lepiej poznać i zrozumieć miasto, a ponadto – co nie mniej ważne – oddziałuje na widzów także po wyjściu z galerii, inspirując do poszukiwania piękna w okruchach własnej codzienności.

Gromee (w środku) podczas występu w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 /fot. Wikimedia

ORCHESTRON w Centrum Kongresowym ICE (14.12)

ORCHESTRON to show łączący dwa – z pozoru bardzo odległe – światy muzyki klasycznej i elektronicznej. Pierwszy z nich reprezentuje światowej sławy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, drugi zaś – Gromee, najpopularniejszy polski DJ i producent muzyczny, reprezentant Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Efekty współpracy zaskoczą i zachwycą słuchaczy: okazuje się, że hity współczesnego elektro brzmią zadziwiająco dobrze w aranżacji orkiestry symfonicznej! Na scenie Centrum Kongresowego ICE pojawią się także Reni Jusis, Sarsa, Natalia Szroeder i Beata Kozidrak.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków