Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków dla kinomanów

30 października 2014

Oferta kin i festiwali jest w Krakowie tak bogata, że trudno czasem zdecydować się na jedno wydarzenie. Małe, klimatyczne sale krakowskich kin skupiają wokół siebie ludzi różnych pokoleń. Często studenci żartobliwie określają te miejsca jako „małe kina z tanimi biletami na lepsze filmy”.

KINO MIKRO

Mikro sala (13 miejsc) z makro atmosferą. Studyjne kino zachwyca barwną działalnością filmową oraz kulturalną. Promuje przede wszystkim kino artystyczne, tj. przeglądy, cykle filmowe i różnorodne festiwale. Legendarne wieczory “Mikro-Show” zostały zapamiętane jako happeningowe występy niekonwencjonalnych artystów.
Poniedziałkowe seanse w cenie 10 zł.

kino1

Geralt/Pixabay/CCO

KRAKOWSKIE CENTRUM KINOWE ARS

Kino sprofilowane pod względem repertuaru, zdecydowanie bardziej „multipleksowe”. 5 klimatyzowanych sal oraz nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Studencki poniedziałek w kwocie 12 zł.

KINO PARADOX

Od 1997 roku należy do Sieci Kin Studyjnych. Promuje przede wszystkim ambitną twórczość, klasykę, filmy europejskie i polskie. Koncepcja kina studyjnego zawiera się w jego niekomercyjnym i edukacyjnym repertuarze.

KINO POD BARANAMI

Trzy sale: czerwona, niebieska oraz biała zachwycają swoją indywidualnością i wprowadzają widza w niesamowity klimat kina. Położone w samym centrum Krakowa, wypełnione codziennie dużą liczbą kinomanów. Aktualnie, od 5 września do 18 grudnia, będzie regularnie prezentowana amerykańska klasyka filmowa.

KINO AGRAFKA

Połączenie klimatu z nowoczesnością w budynku przy ul. Krowoderskiej 8. Agrafka posiada kilkudziesięcioletnią tradycję kinową. W czerwcu 2011 roku otrzymała nagrodę dla najlepszego kina w Polsce w 2010 roku w dziedzinie promocji polskiej sztuki filmowej. Niesamowita atmosfera rekompensuje brak popcornu, a dziesięć po dziesiątej każdy bilet tylko 10 zł.

KRAKÓW SUMMER ANIMATION DAYS

Niezwykłe wydarzenie plenerowe, odbywające się co roku na Małym Rynku. W trakcie trzech dni festiwalu przedstawione zostają najlepsze światowe animacje, a całość dopełniają konkursy i imprezy towarzyszące.

kino2

DasWortgewand/Pixabay/CCO

OFF PLUS CAMERA

Jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, święto dokumentów, animacji i form krótkometrażowych. Festiwal promuje to, co w kinie niespotykane i oryginalne. Najważniejszym elementem jest konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową. W czasie wydarzenia, seanse kina niezależnego odbywają się nie tylko w salach studyjnych, ale również na barce oraz dachach krakowskich budynków. Towarzyszą im wernisaże, animacje, pokazy, wystawy oraz koncerty.

Z Hotelu Best Western Old Town najszybciej dotrzemy do kin znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego:
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Kino ARS, św. Tomasza 11
Artkino Pauza, Floriańska 18

Ciekawostka

W 1897 roku w holu recepcyjnym Hotelu Best Western Old Town odbył się jeden z pierwszych pokazów kinematografu w Polsce. Co więcej, hotel przez wiele lat sąsiadował (ściana w ścianę!) z kultowym kinem „Wanda”. Niestety kilka lat temu zostało ono przerobione na supermarket.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków