Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków dla turystów: co zyskasz dzięki karcie KrakowCard?

17 sierpnia 2018

Planujesz weekendowy wypad do Krakowa? Kup Krakowską Kartę Turystyczną KrakowCard i zwiedzaj miasto w wersji budżetowej! Przy zakupie karty zyskasz wolny wstęp do 40 placówek muzealnych, zniżki w sklepach i restauracjach oraz możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Jedna karta, wiele możliwości

Karta wykupiona na okres 2 lub 3 dni upoważnia posiadacza do bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami, zarówno na liniach dziennych, jak i nocnych. Po zakupie karty zyskujesz także nieodpłatny wstęp do wybranych muzeów krakowskich, wśród których znajdują się m.in.: Fabryka Schindlera, Kopiec Kościuszki, Bazylika Mariacka, MOCAK czy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Oferta rozszerzona obejmuje transport z lotniska oraz przejazd do kopalni soli w Wieliczce. Karta trzydniowa występuje także ze specjalną opcją Museum & Attraction Pass, zawierającą bezpłatne wstępy do obiektów, zniżki na kino, gastronomię oraz wypożyczenie samochodu.

KrakowCard – czy warto?

Kupując jedną kartę na wszystkie atrakcje możesz zaoszczędzić do 260 zł. Unikniesz także oczekiwania w kolejkach do kas biletowych, które w sezonie przeciąga się nieraz nawet do 60 minut! Co więcej, posiadanie karty znacznie usprawnia korzystanie z komunikacji miejskiej w Krakowie. Koniec problemów z zamkniętymi kioskami, koniec gorączkowego szukania drobnych do automatu – kupujesz kartę, wsiadasz i jeździsz!

Warunki użytkowania Krakowskiej Karty Turystycznej

Karta jest imienna i niezbywalna. Zostaje aktywowana przez sprzedawcę, a o ważności świadczy podpis jej właściciela. Okres ten rozpoczyna się o północy w dniu oznaczonym na jej odwrocie i obowiązuje do godz. 23:59 dnia następnego w przypadku karty dwudniowej, bądź dnia trzeciego w przypadku karty trzydniowej.

Gdzie kupić kartę KrakowCard?

Możesz zrobić to online, za pośrednictwem strony www.krakowcard.pl, lub stacjonarnie – w jednym z krakowskich punktów informacji turystycznej. Kupując kartę przez Internet, otrzymasz voucher, który w biurze wymienisz na plastikową kartę uprawniającą Cię do zniżek. Cena karty dwudniowej to 100 zł, karta trzydniowa może z kolei kosztować od 70 (60 zł dla studentów) do 120 zł.

Warto wiedzieć:

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków