Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków poza sezonem turystycznym – dlaczego warto?

17 grudnia 2019

Stolica Małopolski przeżywa wiosną i latem prawdziwe oblężenie. Wiele osób nie dostrzega korzyści z wizyty w mieście o innych porach roku. Niesłusznie! Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Kraków poza sezonem turystycznym.

Mniejszy ruch turystyczny w sezonie zimowym

Kraków po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszy kierunek podróży, ustalanym przez brytyjskie stowarzyszenie konsumenckie „Which?”. Wynik powstał na bazie ankiety, w której udział brali turyści z Wysp.

W istocie miasto królów jest niezwykle popularnym kierunkiem podróży. W 2017 roku odwiedziło go 12,9 mln turystów. Rok później liczba ta wzrosła do 13,5 mln. Zdecydowana większość pojawia się jednak w mieście latem.

Podczas sezonu turystycznego na ulicach panuje tłok, a w okolicach muzeów i innych atrakcji turystycznych tworzą się długie kolejki. Poza sezonem, zwłaszcza jesienią i zimą Kraków wydaje się bardziej kameralny i wszędzie można dostać się szybciej.

Niższe ceny za atrakcje turystyczne w Krakowie

Sezon turystyczny wiąże się również z wysokimi cenami za zwiedzanie atrakcji oraz pamiątki. Tych w Krakowie nie brakuje. Liczne muzea, klasztory i zabytkowe miejsca mają osobne cenniki na sezon letni i osobne, tańsze na zimowy. Przykładem jest tu np. Wawel. Od grudnia do marca bilety za zwiedzanie kosztują mniej.

Szukasz ciekawych miejsc w Krakowie? Sprawdź artykuł “Nad Wisłą od średniowiecza. Krakowskie zakony i klasztory“!

Wawel zimą / fot. Wikimedia Commons

Niższe ceny w krakowskich hotelach

W Hotelach Best Western Plus Kraków Old Town oraz w Best Western Galicya od początku listopada do końca marca istnieje większa szansa na korzystne ceny noclegów. Wyłączając duże wydarzenia oraz okres sylwestrowy ceny mogą być niższe nawet o 30 – 40% niż w sezonie wysokim.

Warto również szukać promocji na dłuższe pobyty, które są częściej dostępne w okresie zimowym. Dostrzega się jednak, że z roku na rok Kraków zyskuje na popularności w okresie zimowym przez ruch biznesowy i coraz szerszą ofertę kulturalno-rozrywkową. Z tego względu ceny będą wzrastać w kolejnych latach, dlatego zapraszamy do odwiedzin naszych hoteli już teraz.

Odwiedź miasto królów poza sezonem turystycznym i zatrzymaj się w hotelach sieci Best Western Kraków!

Atrakcje Krakowa poza sezonem turystycznym

Jedną z najciekawszych atrakcji, jakich nie zobaczysz w porze letniej, są Targi Bożonarodzeniowe trwające od końca listopada do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie na Rynku odwiedzić można budy z unikatowymi pamiątkami i przepyszną regionalną kuchnią.

Ponadto od grudnia do lutego w Pałacu Krzysztofory każdego roku prezentowana jest wyjątkowa Wystawa Krakowskich Szopek. Natomiast wielbiciele rozrywki i kultury czeka każdego roku masa świątecznych wydarzeń. W tym roku najgłośniejszym z nich będzie koncert wybitnego tenora Placido Domingo.

Tradycyjna krakowska szopka / fot. Wikimedia Commons

Kraków jako przystanek dla narciarzy

Kraków to wspaniałe miejsce również dla miłośników sportów zimowych. W okresie jesienno-zimowym miasto kusi mnóstwem lodowisk, zarówno otwartych, jak i krytych. Dodatkowo miasto królów jest doskonałym przystankiem podczas wyjazdu na narty. Z Krakowa masz zaledwie 30-35 km drogi do stacji narciarskich w Sieprawiu i Myślenicach. Stolica Małopolski jest także świetnie skomunikowana z Zakopanem.

Powrót z aktywnego wypoczynku na stoku to doskonały pretekst do zatrzymania się w stolicy Małopolski i odkrycia, dlaczego warto zobaczyć Kraków poza sezonem turystycznym.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków