Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków w czołówkach prestiżowych rankingów

2 marca 2016

Kraków to miasto, które coraz częściej doceniają nie tylko turyści, ale też organizatorzy wydarzeń branżowych i spotkań biznesowych. Dowodem – wysokie miejsca, jakie stolica Małopolski zajęła w prestiżowych rankingach międzynarodowych portali turystycznych czy zagranicznych magazynów specjalistycznych.

Kraków z nagrodą Zoovera

Kraków już po raz trzeci zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez prestiżowy holenderski portal turystyczny Zoover. W walce o tytuł „Najlepsza destynacja turystyczna” wyprzedził m.in. Wiedeń, Sewillę, Barcelonę, Pragę, Wenecję i Rzym. Ranking powstał w oparciu o ponad 200 tys. opinii zamieszczonych przez podróżujących na portalu. Jako kryteria zastosowano m.in. kulturę, życie nocne, atrakcje turystyczne, hotele i ogólną atmosferę danego miejsca.

zoover

Kraków z nagrodą Meeting Star

Kraków został również doceniony przez magazyn Kongres i Conventa Trade Show. I to podwójnie. Prestiżowa nagroda Meeting Star przyznawana miastom, hotelom, centrom kongresowym i wydarzeniom, które sprzyjają biznesowym spotkaniom, trafiła bowiem zarówno do stolicy Małopolski, jak i Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Meeting Star to dla Krakowa wielkie wyróżnienie. Nominacje do nagrody oraz oceny przedstawiane są bowiem przez tzw. „tajemniczych gości”, specjalistów z co najmniej 15-letnim doświadczeniem w branży i szeroką wiedzą dotyczącą międzynarodowych standardów organizowania wydarzeń branżowych.
W pięciostopniowej skali ICE Kraków uzyskało wynik 4,88, lokując obiekt w najbardziej prestiżowej kategorii – LUXURY. Kraków z kolei uzyskał w sumie 4,34 punktów.

Interesujesz się dziejami stolicy Małopolski? Sprawdź nasz artykuł “Dlaczego w Sukiennicach wisi nóż? Gdy historia miesza się z legendą“!

Kraków ulubionym polskim miastem użytkowników portalu trivago.pl

Kraków docenili również goście hotelowi, rezerwujący noclegi poprzez portal trivago.pl. Stolica Małopolski znalazła się na 22 miejscu rankingu, stworzonego w oparciu o 200 mln opinii z ponad 250 stron rezerwacyjnych o zasięgu międzynarodowym.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Starym Mieście. Sprawdź terminy!

Turyści uznali, że Kraków ma najlepszą bazę hotelową spośród wszystkich polskich miast (kolejna w rankingu Warszawa znalazła się na 44 miejscu). Trzy pierwsze miejsca w konkursie trivago.pl przypadły: Göreme, dolina w Kapadocji, Matera, miasto i gmina we Włoszech i San Gimignano – leżące w Toskanii.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków