Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków wirtualnie – czyli jakie miejsca możesz zwiedzić bez wychodzenia z domu

8 lutego 2024

Na pewno każdy z nas pamięta nieszczęsne czasy covidu, które uniemożliwiały nam wyjście z domu, a co dopiero podróżowanie. W tym czasie powstało bardzo dużo stron internetowych, które pokazywały najważniejsze zabytki danego kraju lub miasta w postaci wirtualnej. Każdy mógł wybrać się na spacer online po wielu miastach. 

Teraz pandemia się skończyła, ale na pewno jest wiele osób, które chcą odwiedzić Kraków, jednak nie mają na razie takiej możliwości. Na szczęście w Internecie można przejść się najważniejszymi ulicami tej dawnej stolicy Polski i zobaczyć historyczne miejsca z bliska przez ekran komputera. Co możesz zwiedzić nie wychodząc z domu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Wirtualny spacer po Krakowie
Za pomocą stron Internetowych możesz poczuć się, jakbyś był w Krakowie i zwiedział najważniejsze zabytki.

Stare miasto 

Najważniejszym punktem na mapie Krakowa jest oczywiście Stare Miasto, które jest centrum tego miasta. Możesz wybrać się na wirtualny spacer po ulicy Floriańskiej od głównego Rynku i od Bramy Floriańskiej. Klikając na widoczne na ekranie strzałki, możesz swobodnie poruszać się po okolicy i zwiedzać ją, nie ruszając się z domu. 

Przejdziesz się także ulicą Kanoniczną, Grodzką i zwiedzisz Wzgórze Wawelskie. To jednak nie wszystko. Za pomocą tej nowej technologii zwiedzisz także najważniejsze punkty Starego Miasta, czyli Rynek Główny, Sukiennice, Plac Mariacki, wieżę Ratuszową, Mały Rynek oraz Barbakan. 

Kazimierz 

Kraków to nie tylko centrum. Zaraz obok znajduje się historyczna dzielnica Kazimierz. Podczas wirtualnego spaceru, możesz wybrać się na Plac Wolnica, odwiedzić Starą żydowską Synagogę oraz Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa. 

Podgórze 

Warto spędzić jeszcze kilka minuta na spacerze po Podgórzu. Wirtualne możesz zobaczyć Rynek Podgórski oraz popularną Kładkę Bernatka. 

Marzysz zobaczyć te obiekty na żywo? Zarezerwuj sobie na zwiedzanie kilka dni, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Muzea 

Kraków jest znany z ogromnej liczny ciekawych muzeów, które mają w swojej kolekcji wiele oryginalnych dzieł sztuki oraz eksponatów sprzed wielu lat. Założymy się, że nawet odwiedzając to miasto, nie będziesz w stanie zobaczyć wszystkiego. Dlatego warto skorzystać z takiej wirtualnej opcji. Możesz zwiedzić m.in. Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowe, Muzeum Inżynierii Miejskiej, dom i dworek Jana Matejki oraz Muzeum Farmacji. 

Obiekty sakralne 

Kraków jest także mocno związany z religią, dlatego możesz wybrać się na wirtualny spacer do miejsc kultu religijnego. Odwiedzisz nie tylko ważne kościoły katolickie, ale także synagogi i cmentarze. 

Czy to wszystko? 

Nie. Kraków ma tyle cudownych miejsc, że na tym nie mogłoby się zakończyć. Wirtualnie odwiedzić możesz jeszcze wiele zabytków i lokacji, które są powiązane historycznie z tym miastem. Tak naprawdę zobaczyć można praktycznie całe miasto. Jest to idealna opcja dla osób, które mieszkają daleko i nie mają kiedy wybrać się do grodu Kraka. 

Możesz zwiedzić jeszcze m.in.: Bibliotekę Jagiellońską, Plac Matejki, Jamę Michalika, Kopiec Krakusa, Pałac pod Baranami, Aleje Róż, Plac Bohaterów Getta czy Park Bednarskiego. 

Jedno jest pewne. Taki wirtualny spacer nie odda prawdziwego klimatu tych wszystkich pięknych miejsc, dlatego warto kiedyś wybrać się na kilkudniowa wycieczkę do stolicy Małopolski i zobaczyć wszystkie te zabytki na żywo. Taka podróż będzie na pewno niezapomniana.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków