Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kuchnia wegańska w Krakowie

9 kwietnia 2015

W stolicy Małopolski restauracje i jadłodajnie wegańskie nie należą do rzadkości, a zatem każdy miłośnik dań bezmięsnych bez problemu powinien znaleźć coś, co podbije jego podniebienie. Problem pojawia się jednak, gdy weganin obiad czy kolację planuje zjeść w hotelowej restauracji. Hotele oferujące w swojej karcie dania pozbawione produktów mięsnych i odzwierzęcych można bowiem policzyć na palcach jednej ręki. Właśnie dlatego hotele Best Western Galicya i Old Town postanowiły wprowadzić do swoich kart odrobinę wiosny i wegańskich specjałów.

Kazimierz – raj dla wegetarian i wegan

Na wegetariańskiej i wegańskiej mapie Krakowa pojawia się coraz więcej miejsc kierujących swoją ofertę do osób, które wykluczyły ze swojej diety dania mięsne. Wegański raj w Krakowie mieści się jednak na Kazimierzu (rezezewuj termin w Regent Hotel Kraków Kazimierz). To tutaj odbywają się spotkania przedstawicieli organizacji wegańskich i ekologicznych. To tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością, a smaki wschodnie z zachodnimi.

Potrawa wegańska

Pixabay/CC0

Wegańskie specjały w menu restauracji Monopol i Galicya

Choć wegańska oferta Krakowa jest dość urozmaicona, potrawy pozbawione mięsa i produktów odzwierzęcych w kartach hotelowych restauracji wciąż należą do rzadkości. Jeśli już coś można zjeść, to najczęściej jest to sałatka czy owocowy deser. Goście, którzy zdecydowali się na dietę złożoną z produktów roślinnych, zostają zatem pozbawieni możliwości wyboru i odkrywania niezwykłych smaków.

Potrawa wegańska w hotelu Best Western w Krakowie

Właśnie dlatego krakowskie hotele Best Western Old Town i Best Western Galicya postanowiły urozmaicić swoje menu bezmięsnymi propozycjami. Są one komponowane ze świeżych warzyw i produktów bogatych w ważne składniki odżywcze, dzięki czemu każdy gość restauracji może zjeść zdrowe, pyszne i zapewniające niezbędną ilość energii danie.

Uwielbiasz ciekawostki? Sprawdź nasz artykuł “Krakowskie mosty na Wiśle. Co warto o nich wiedzieć?

W hotelowym menu weganie, wegetarianie, ale też po prostu osoby szukające nowych, zaskakujących połączeń smakowych mogą znaleźć m.in.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków