Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kuchnia japońska w Krakowie – czyli gdzie wybrać się na dania z kraju kwitnącej wiśni

22 stycznia 2024

Kuchnia japońska zdobywa coraz większą popularność na całym świecie – także w Polsce. W mieście takim jak Kraków, można znaleźć wiele restauracji serwujących pyszne japońskie dania, które przyciągają zarówno miłośników kulinariów, jak i osoby ciekawe nowych smaków. 

W tym artykule pokażemy Ci, gdzie w Krakowie można zjeść przepyszne potrawy i delektować się tradycyjnymi potrawami z kraju kwitnącej wiśni. 

Kraków - japońskie restauracje
Spróbuj wyjątkowych dań kuchni japońskiej w sercu stolicy Małopolski. Pierwszy na liście powinien być ramen.

Akita Ramen 

Adres: Węgłowa 4/LU 10

Jednym z najbardziej popularnych miejsc z kuchnią japońską w Krakowie jest Akita Ramen. Wnętrze udekorowane jest zjawiskowymi dodatkami, które tworzą cudowny japoński klimat. To tutaj skosztujesz naprawdę dobry ramen, który jest najpopularniejszym daniem Japonii. Tak, jest to ramen, a nie sushi, jak wszyscy myślą. W menu znajdziesz pozycje łagodne, na ostro oraz wegańskie. Dla każdego coś dobrego.

Na pewno łatwo znajdziesz ten lokal z uwagi na słodkie logo – piesek popularny w Japonii – biało-czarna Akita. Musisz jednak przygotować się na to, że przed wejściem może spotkać cię kilkuosobowa kolejka. 

Ramen People 

Adres: Karmelicka 22 oraz Nadwiślańska 5/L1

Wielu krakowian powie Ci, że to najlepsze miejsce z ramenem. Czy tak jest? Każdy musi sam to ocenić. Wnętrze, tak jak w przypadku poprzedniego lokalu, jest udekorowane ozdobami z kraju kwitnącej wiśni. W tym miejscu także musisz liczyć się z kolejką i oczekiwaniem na stolik od około kilkunastu do kilkudziesięciu minut. 

W menu znajdziesz ciekawe pozycje, do których możesz (za opłatą) dobrać dodatki. W lokalu napijesz się także japońskiego sake – będzie to na pewno ciekawa propozycja dla osób zafascynowanych tą kulturą. 

Kinki Ramen 

Adres: Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 31-110 Kraków

Kolejnym ciekawym miejscem z japońską kuchnią jest Kinki Ramen. W ofercie jest nie tylko popularny ramen, ale także przystawki, ciekawe propozycje napojów i mazemen – czyli ramen bez bulionu. 

Lokal w środku posiada ciekawe neonowe napisy i obrazy. Odwiedzając Kinki Ramen warto udać się do… toalety. Dziwne? Na pewno zrozumiesz, jeśli zajrzysz do tego miejsca. Nie codziennie w łazience znajduje się kula dyskotekowa, zestaw do karaoke, telewizor grający śmieszne piosenki, czy migające światełka. 

Aby spróbować japońskiego jedzenia i zwiedzić miasto, zostań w Krakowie na jedną lub kilka nocy, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Doskoi Kraków – Japanese Food 

Adres: Karmelicka 54/2

Doskoi to japońska restauracja, która została założona przez prawdziwego Japończyka, który osiadł na stałe w Krakowie. W środku znajdują się ozdoby nawiązujące do kultury tego kraju, a także sklepik, gdzie możesz kupić produkty prosto z Japonii. 

W odróżnieniu od poprzednich lokali nie zjesz tu ramenu. Najpopularniejszy jest tutaj katsu don, teriyaki dom, czy różne wersje curry. Możesz także skosztować tradycyjnych japońskich zup, napojów i deserów. Jeśli chcesz spróbować nowych smaków, koniecznie odwiedź to miejsce! 

The Tokio Tower 

Adres: Podbrzezie 2

The Tokio Tower to prawdziwa perełka, jeśli chodzi o kuchnię japońską w Krakowie. Prowadzona jest przez przyjemnego starszego Japończyka, którego marzeniem było kiedyś odwiedzić Polskę. Zrobił to…i został. Chciał przybliżyć nam kuchnię japońską i odtworzyć swoje ulubione dania. Dlatego też założył tę mikro-restaurację (zmieści się tam maksymalnie 10 osób). 

W menu znajdziesz 6 pozycji (w bardzo dobrych cenach) – butatamadon, katuudon, curry, tofudon, katu curry i cheese curry. Jak w prawdziwym japońskim lokalu do swojego zamówienia dostaniesz wodę – zupełnie za darmo! Naprawdę warto odwiedzić to miejsce i zapoznać się z prawdziwą kuchnią z tego – dla nas egzotycznego – kraju. Nastaw się jednak na to, że czasami można chwilę postać w kolejce. 

To już wszystko, co mamy dla Ciebie w tym artykule. Mamy nadzieję, że odwiedzisz jedno lub kilka z tych miejsc i sam zdecydujesz, czy warto ponownie tam zjeść i polecić innym. 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków