Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kwiecień w Krakowie – najciekawsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

23 marca 2016

Kwiecień w Krakowie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników boksu, opery, muzyki i filmów, a osoby zwiedzające muzea przekonają się, że czasem warto wsłuchać się w historie, które mają do opowiedzenia eksponaty.

Polsat Boxing Night: 2 kwietnia w Tauron Arenie

W walce wieczoru zmierzą się Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) oraz Amerykanin Erick Molina (24-3,18 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku jest pas IBF InterContinental. Podczas gali będzie można ponadto zobaczyć Andrzeja Wawrzyka i Marcina Rekowskiego, Michała Cieślaka i Francisco Palaciosa, Mateusza Masternaka i Erica Fieldsa, Rafała Jackiewicza i Michała Syrowatka oraz Ewę Brodnicką i Anitę Torti.

Tomasz Adamek/ Wikimedia/ Mirosław Gładysz

Tomasz Adamek/ Wikimedia/ Mirosław Gładysz

Puccini i Verdi: 1,3, 9 i 10 kwietnia w Operze Krakowskiej

W krakowskiej operze w kwietniu będzie można zobaczyć m.in. Madame Butterfly Giacomo Pucciniego (1 i 3 kwietnia) oraz Traviatę Giuseppe Verdiego (9 i 10 kwietnia).
Pełny harmonogram dostępny jest na stronie Opery Krakowskiej: http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/na-afiszu/kwiecien

Festiwale filmowe

XI Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera: 5-10 kwietnia, Kino pod Baranami

Festiwal AfryKamera prezentuje afrykański wkład w rozwój kinematografii i najważniejsze zjawiska kulturowe Czarnego Lądu. Co ważne, jak wskazuje sama nazwa imprezy, Afryka w filmach widziana jest oczami Afrykanów, nie zaś przybyszów z Europy czy Ameryki.
Podczas jubileuszowej, X edycji festiwalu można było zobaczyć takie perełki jak „Timbuktu”, „Plac”, „Margelle” czy „Mroźna wiosna”. W tym roku poruszających obrazów również z pewnością nie zabraknie.

Tydzień Filmu Hiszpańskiego: 8-14 kwietnia, Kino pod Baranami

Podczas 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego będzie można zobaczyć najgłośniejsze hiszpańskie filmy 2015 roku, w tym laureatów nagród Goya – hiszpańskich odpowiedników Oscarów.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa. Sprawdź terminy!

OFF Camera: 29 kwietnia – 8 maja

Festiwal to nie tylko okazja do nadrobienia filmowych zaległości i zobaczenia najnowszych produkcji niezależnych z całego świata, ale też do spotkania się z ulubionymi twórcami i zdobycia autografu największych gwiazd szklanego ekranu. Gośćmi dotychczasowych edycji OFF Camera byli m.in. Stellan Skarsgard, Kim Cattrall, Wentworth Miller, Josh Hartnett i Benedict Cumberbatch.

off

Dzień Wolnej Sztuki: 23 kwietnia

Dzień Wolnej Sztuki to akcja, której celem jest pokazanie, że muzea można zwiedzać bez pospiechu i w sposób bardziej refleksyjny, że warto zatrzymać się na dłużej przy wybranych eksponatach, by poznać ich historię.
23 kwietnia w samo południe w wybranych krakowskich muzeach czas dla zwiedzających się zatrzyma. Przy 5 dziełach wybranych z całej kolekcji pojawią się bowiem przewodnicy, którzy będą zadawali pytania, inspirowali, motywowali do podjęcia dyskusji.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków