Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Lipiec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

19 czerwca 2017

Lipcowy Kraków tętni życiem, a ulice miasta wypełniają się turystami z całej Polski i Europy. Bogata oferta imprez kulturalnych i sportowych to dodatkowy powód, dla którego warto spędzić wakacje w grodzie Kraka!

Festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2017

W dniach 5-8 lipca Kraków wypełni się dźwiękami muzyki z całego świata. Festiwal EtnoKraków to największa prezentacja sceny etnicznej w środkowej Europie: w ramach imprezy wystąpi ponad 100 artystów z 4 kontynentów! Słuchacze zapoznają się z bogatym dziedzictwem światowej kultury, nierzadko objętym patronatem organizacji UNESCO. Magia i piękno tradycyjnej muzyki rozbrzmi w niezwykłym, klimatycznym otoczeniu: sceny festiwalowe znajdują się m.in. w kościele św. Katarzyny, Żydowskim Muzeum Galicja, Muzeum Etnograficznym i na placu Wolnica. Goście festiwalu wezmą udział także w licznych imprezach towarzyszących, takich jak zabawy muzyczne, warsztaty ludowego tańca i rękodzieła.

Irański artysta Kayhan Kalhor wystąpi podczas tegorocznego festiwalu EtnoKraków /fot. Wikimedia

Jean-Michel Jarre w TAURON Arenie

Legenda współczesnej muzyki elektronicznej wraca do Polski! 9 lipca na scenie TAURON Areny wystąpi Jean-Michel Jarre – francuski muzyk, kompozytor i performer, obecny na rynku muzycznym od ponad 40 lat. Każdy koncert Jarre’a jest niezwykłym spektaklem, a wrażenia pozostają w pamięci na długo: muzyce towarzyszą bowiem spektakularne wizualizacje i efekty świetlne, generowane z pomocą najnowocześniejszych technologii. Podczas krakowskiego koncertu artysta zaprezentuje swoje klasyczne utwory z albumów „Oxygene” i „Equinoxe”, a także premierowy materiał z dwupłytowego wydawnictwa „Electronica”.

Jean-Michel Jarre podczas koncertu w Santiago de Compostela /fot. Wikimedia

Letni Festiwal Jazzowy

Historia Letniego Festiwalu Jazzowego sięga 1996 roku: impreza była wówczas częścią obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Festiwal okazał się strzałem w dziesiątkę, a w kolejnych latach znalazł stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Krakowa. Tegoroczna, 22. edycja Letniego Festiwalu Jazzowego jest okazją do spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami współczesnej sceny muzycznej. 11 lipca w Operze Krakowskiej wystąpi duet Brandford Marsalis & Kurt Elling: artyści zaprezentują własne interpretację klasycznych standardów jazzowych. 12 lipca na scenie Auditorium Maximum pojawi się Nigel Kennedy z zespołem. W programie festiwalu znajdują się także cykliczne, bezpłatne wydarzenia: festyn Niedziela Nowoorleańska na Rynku Głównym (2 lipca) i muzyczna Noc Jazzu w Piwnicy pod Baranami (15 lipca).

Uliczna parada organizowana w ramach Niedzieli Nowoorleańskiej na Rynku Głównym /fot. cracjazz.com

Finał siatkarskiej Ligi Światowej

Siatkarskie szaleństwo nad Wisłą trwa w najlepsze. Reprezentacja Polski odnosi liczne sukcesy na międzynarodowych arenach, a biało-czerwoni kibice nie mają sobie równych na całym świecie! Już wkrótce fani siatkówki zgromadzą się licznie w krakowskiej hali Tauron Arena, by dopingować sportowców podczas finałowego turnieju Ligi Światowej Final Six. Rozgrywki odbędą się w dniach 13-17 lipca, a wśród sześciu uczestniczących drużyn znajduje się także gospodarz – reprezentacja Polski. Wsparcie tysięcy rozśpiewanych kibiców w narodowych barwach z pewnością poniesie biało-czerwoną drużynę do zwycięstwa!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków