Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Luty w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

24 stycznia 2019

Podróże w czasie i przestrzeni? W Krakowie to możliwe: wystarczy kupić bilet na wybrane wydarzenie kulturalne, by w kilka minut znaleźć się na pełnym morzu, w barokowej Francji lub na dyskotekowym parkiecie!

Koncert Walentynkowy – Królowie Disco (9 lutego)

Piosenka o miłości nie musi być rzewną balladą: 9 lutego TAURON Arena rozbrzmi radosnymi rytmami tanecznymi! Koncert Walentynkowy „Królowie Disco” to okazja, by przypomnieć sobie największe hity polskich i zagranicznych gwiazd gatunku: na scenie pojawią się Sławomir, Zenek Martyniuk, BoneyM, Bad Boys Blue i Shanguy.

Jeśli wraz ze swoją drugą połową wolicie szalone pląsy od romantycznych kolacji przy świecach, spędzicie w tym roku niezapomniane Walentynki! TAURON Arena zaprasza oczywiście nie tylko zakochane pary – w końcu aby dobrze się bawić, potrzeba tylko pozytywnego nastawienia. A może w roztańczonym gronie dojrzysz kogoś, z kim spędzisz następne święto zakochanych?

Monika Brodka w sesji promocyjnej koncertu MTV Unplugged /fot. Przemysław Dzienis, www.facebook.com/BrodkaMusic

Brodka – MTV Unplugged (14 lutego)

Akustyczny koncert Nirvany z serii MTV Unplugged regularnie pojawiał się w ramówce kultowej muzycznej stacji – w czasach, gdy jeszcze pełniła tę funkcję… Wśród tysięcy widzów znalazła się także kilkunastoletnia Monika Brodka. Koncert zrobił na niej wielkie wrażenie i wracała do niego jeszcze wiele razy, nie mając pojęcia, że pewnego dnia sama wystąpi jako gwiazda cyklu!

Nagranie twórczości Brodki w wersji „bez prądu” odbyło się w 2018 roku w Lublinie. 14 lutego artystka zaprezentuje opracowany wówczas materiał na scenie Centrum Kongresowego ICE.

Shanties 2019 (21-24 lutego)

Aby z Krakowa dostać się nad morze, trzeba przemierzyć całą Polskę. Wszyscy, którzy nie mają ochoty ani możliwości na tak długą eskapadę, znajdą namiastkę nadmorskiego klimatu na krakowskich scenach koncertowych (klub Studio, Radio Kraków, Kijów.Centrum, Stary Port) i na płycie Rynku Głównego.

Podczas czterodniowego festiwalu piosenki żeglarskiej Shanties 2019 usłyszymy najznamienitsze załogi z Polski i zza granicy:m.in. Jurka Porębskiego, Slogmåkane, The Exmouth Shanty Men czy Patricka Lee. Czterodniowy muzyczny rejs zapowiada się niezwykle ciekawie i różnorodnie!

Scena ze spektaklu “Mieszczanin szlachcicem” /fot. studiodono.pl

X Dni Komedii dell’Arte (25 lutego – 2 marca)

Jak doładować się pozytywną energią, gdy słońce nie przebija się zza chmur, a zima trzyma nas w objęciach już od kilku miesięcy? Dobra sztuka teatralna podziała bez pudła, zwłaszcza, gdy wybierzesz się na komedię w wykonaniu znakomitych aktorów.

W lutym masz ku temu doskonałą sposobność – w ostatnich dniach miesiąca rozpoczyna się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Dni Komedii dell’Arte, z iście piorunującym otwarciem. Aktorzy Trupy Komedianty wykonają na deskach teatru im. Słowackiego sztukę Moliera „Mieszczanin szlachcicem” przy akompaniamencie zespołu Collegium Copernicus.

W kolejnych dniach goście festiwalu wezmą udział w warsztatach z tańca dawnego, aktorstwa czy szermierki. Rozrywka i poszerzanie horyzontów – idealna recepta na udane spędzenie wolnego czasu!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków