Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Październik w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

20 września 2016

Październik to wyjątkowy miesiąc w kulturalnym kalendarzu Krakowa. Miasto stanie się areną festiwali muzycznych o międzynarodowej renomie, a miłośnicy literatury i sztuki mogą zapoznać się bliżej z dorobkiem wybitnych artystów z Polski i zagranicy.

Festiwal Sacrum Profanum

Obowiązkowa pozycja dla melomanów: festiwal Sacrum Profanum cieszy się niekwestionowaną renomą i popularnością w całej Europie. 14. edycja festiwalu tradycyjnie prezentuje szeroki obraz muzyki współczesnej i eksperymentalnej. W ramach festiwalu wystąpi między innymi: Simfonietta Cracovia, Arditti Quartet, Chór Polskiego Radia lub Mike Patton – charyzmatyczny lider grupy Faith No More. Koncerty odbędą się w dniach 1-8 października w Centrum Kongresowym ICE.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa. Sprawdź terminy!

Morcheeba w klubie Rotunda

Już 5 października klub Rotunda zaprasza na koncert brytyjskiej grupy Morcheeba – jednego z najsłynniejszych światowych zespołów triphopowych. Koncert jest częścią trasy promującej ostatni album zespołu, wydany pod nazwą “Skye and Ross from Morcheeba”. Fani usłyszą więc najświeższe utwory grupy, a także klasyczne hity, które zaskarbiły jej wiernych fanów na całym świecie.

morcheeba_-_ottakringer_brauerei_wien_2014_33

Morcheeba w październiku wystąpi w Krakowie/ Manfred Werner – Tsui/ Wikimedia

Wystawa Zdzisława Beksińskiego w NCK

To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych tego roku! Stała wystawa prac Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury otwiera się dla publiczności już w pierwszy weekend miesiąca. Goście NCK będą mogli zobaczyć 250 obrazów, grafik i fotografii wybitnego polskiego artysty. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w dniach 8-9 października: widzowie obejrzą wówczas spektakl “Kryptonim 27” w wykonaniu grupy Art Collor Ballet – przestrzenną interpretację dzieł Beksińskiego. Bilet na przedstawienie upoważnia także do wstępu na wystawę. Od 10 października ekspozycja będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających.

s4_by_zdzislaw_beksinski_2004

Zdzisław Beksiński (copyrights inherited by Muzeum Historyczne w Sanoku)/ Wikimedia

Unsound Festival

Motyw przewodni tegorocznego festiwalu Unsound to Dis-location: badanie zależności między centrum a peryferiami, a także wydarzeń na pograniczu kultur. Krakowska część Unsound, zaplanowana na dni 16-23 października, obejmuje liczne koncerty muzyki elektronicznej i alternatywnej, projekcje i spektakle łączące w sobie różnorodne sztuki audiowizualne. Wszystko to w klimatycznej scenerii, opowiadającej o historii Krakowa i nie tylko: miejsca koncertów to między innymi Stara Fabryka Tytoniu, Filharmonia Krakowska, Teatr Łaźnia Nowa lub Centrum Kultury Japońskiej Manghha.

Międzynarodowe Targi Książki

Miesiąc zamykamy corocznym spotkaniem czytelników, wydawców i pisarzy z całego świata. 18. Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w dniach 27-30 października w hali EXPO Kraków. Miłośnicy literatury mogą osobiście spotkać się z ulubionymi autorami i zaopatrzyć się w liczne nowości wydawnicze. Tegorocznym gościem honorowym imprezy jest Izrael: zwiedzający mają więc okazję do bliższego zapoznania się z fascynującą kulturą tego kraju.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków