Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Październik w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

27 września 2018

W Krakowie nigdy nie brak koncertów polskich i światowych gwiazd, a październik jest pod tym względem wyjątkowo łaskawy. Jesień nie powstrzymuje także miłośników uprawiania sportu w plenerze. Jeśli natomiast marzysz już tylko o wieczorach pod kocem z dyniową latte i dobrą książką, w październiku zrobisz zapas lektur, które wystarczą Ci aż do wiosny!

Jack White w TAURON Arenie (10.10)

Odwaga, charyzma i kreatywność Jacka White’a wyznaczają kierunek światowej sceny rockowej. Duet White Stripes, tworzony przez artystę wraz ze swoją żoną Meg, to ikona tzw. Nowej Rockowej Rewolucji – trendu, który zdominował kulturę muzyczną początków XXI wieku. White odważnie eksperymentuje z gatunkami, instrumentami i chętnie podejmuje współprace z innymi muzykami – szerokim echem odbiła się także twórczość formowanych przez niego supergrup The Raconteurs i The Dead Weather.

Artysta o polskich korzeniach chętnie przyjeżdża nad Wisłę, a każdy jego koncert gromadzi wielotysięczną publiczność. Podczas tegorocznej trasy promocyjnej nowego albumu Boarding House Reach Jack White zagra aż w 4 polskich miastach, w tym także w Krakowie – 10 października w TAURON Arenie.

Uwaga: podczas koncertu swobodnie skupisz się wyłącznie na muzyce, bo w czasie występu obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych. Twój telefon bezpiecznie zaczeka w dedykowanym futerale Yondr, rozpieczętowanym tuż po koncercie, a na Twoje życzenie – także w specjalnym lobby.

Jack White wystąpi 10 października w TAURON Arenie w Krakowie /fot. Wikimedia

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski (14.10)

Wszystko w tym biegu stoi na najwyższym poziomie. 21-kilometrowy dystans – wielkie wyzwanie, ale i źródło ogromnej satysfakcji. Trasa – połączenie zabytkowego dziedzictwa (Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice) i efektów nowoczesnego rozwoju miasta (Centrum Kongresowe ICE, stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, kładka Bernatka). Finisz – niezwykle spektakularny, bo meta biegu znajdzie się na płycie TAURON Areny Kraków! Obiekt przy ul. Stanisława Lema będzie zresztą bazą imprezy i miejscem jej startu.

Impreza odbędzie się 14 października. Jeśli i Ty startujesz w biegu, na pewno oczekujesz już w pełnej gotowości. Bieganie nie jest Twoim konikiem? Przyjdź na trasę półmaratonu i wesprzyj uczestników gorącym dopingiem!

Edyta Górniak akustycznie w Centrum Kongresowym ICE (23.10)

Już ponad 20 lat temu Edyta Górniak udowodniła, że prawdziwy talent nie zna granic: w 1994 roku artystka w wielkim stylu wyśpiewała sobie 2. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. Do tej pory nikt z polskich reprezentantów nie zbliżył się do tego wyniku. Dalsze lata przyniosły wokalistce status divy polskiej piosenki, tysiące sprzedanych płyt i setki koncertów w całej Europie. Nadchodzący koncert w Centrum Kongresowym ICE zapowiada się jednak inaczej, niż wszystkie poprzednie: występ będzie częścią wyjątkowej trasy akustycznej, pełnej intymności i bliskiego kontaktu z fanami. Już dziś zarezerwuj sobie wieczór 23 października i poznaj Edytę Górniak z nieznanej dotąd strony.

Edyta Górniak od dwóch dekad króluje na polskiej scenie muzycznej /fot. Wikimedia

Targi Książki w Krakowie (25-28.10)

Miłośnicy literatury czekają przez cały rok na ostatni tydzień października: to tradycyjny termin krakowskiego spotkania autorów, wydawców i czytelników z całej Polski i zagranicy. Tradycją Targów Książki jest wybór tzw. Gościa Honorowego, czyli szeroka prezentacja literatury jednego z europejskich krajów. Po zeszłorocznym Izraelu przeniesiemy się znad Morza Śródziemnego na mroźną Północ: najbliższym Gościem Honorowym targów będzie Szwecja.

Jak co roku, na Targach Książki w Krakowie nie zabraknie czołowych pisarzy z kraju i ze świata. Na pewno będzie wśród nich Twój ulubiony autor! To znakomita okazja, by zamienić kilka słów i zdobyć autograf na karcie tytułowej książki – przyniesionej z domu albo kupionej na miejscu, bo na stoiskach targowych znajdziesz pełną ofertę polskich wydawnictw.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków