Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Sierpień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

25 lipca 2016

Druga połowa wakacji w Krakowie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników muzyki, kina czy malarstwa.

Van Gogh w Krakowie

Tę wystawę widzieli już mieszkańcy Berlina, Mediolanu, Petersburga czy Seulu. Teraz przyszedł czas na Kraków. 20 sierpnia w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Dworcu Głównym przy Galerii Krakowskiej odbędzie się otwarcie wystawy Van Gogh Alive. Składa się na nią ponad 3 000 dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Wystawa zrywa ze sztywnymi muzealnymi zasadami, wymagającymi ciszy i zakazującymi dotykania eksponatów. Pasjonujący pokaz to efekt zastosowania technologii Sensory4, pozwalający na wyświetlanie obrazów na ścianach, kolumnach, suficie. Feerię świateł, kolorów i dźwięków, jaką oferuje Van Gogh Alive, pokochają nie tylko dorośli, ale też dzieci.

Zarezerwuj nocleg Hotelu w Krakowie na Starym Mieście

Photo_VGA

Wystawa Van Gogh Alive/ www.vangoghalive.pl

Kraków Live Festiwal

19 i 20 sierpnia na terenie lotniska Muzeum Lotnictwa wystąpi kilkunastu wykonawców światowej sławy. Na scenie pojawią się m.in. Massive Attack, Sia, The Chemical Brothers, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The Elephant oraz The Neighbourhood. Obok dwóch festiwalowych scen, na których wystąpią artyści, na terenie lotniska powstanie pole namiotowe. Co więcej, w ramach karnetu festiwalowego, będzie można zwiedzać najważniejsze instytucje kulturalne i brać udział w specjalnych wydarzeniach towarzyszących.

Letnia Scena Muzyczna

Sierpniowe wieczory w Krakowie będą rozbrzmiewały muzyką jazz, gospel, poetycką, dętą czy klezmerską. Wszystko za sprawą Sceny Letniej organizowanej przez Nowohuckie Centrum Kultury. Koncerty będą się odbywały na scenie plenerowej NCK o godzinie 18. W programie będzie można usłyszeć:

Ave, kino

Do 1 września w Piwnicy pod Baranami potrwa Letnie Tanie Kinobranie. W programie najgłośniejsze i najbardziej cenione obrazy, zarówno te starsze (Bonnie i Clyde czy Rzymskie wakacje) jak i najnowsze (Pokój, Ave Cezar, Syn Szawła), filmy dokumentalne i niszowe. W sumie na miłośników kina czeka ponad 140 tytułów, podzielonych na 9 sekcji tematycznych (każdy tydzień to inny temat). Co jednak najważniejsze – bilet na pojedynczy seans kosztuje zaledwie 7 złotych.

pobrane

W ramach akcji bilety na film kosztują 7 zł

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków