Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Specjalne atrakcje na 10-lecie Cracovia Danza

24 lutego 2016

W tym roku obchodzą 10 urodziny. Przez ten czas zachwycali swoimi spektaklami publiczność w kraju i poza granicami. Z okazji okrągłej rocznicy przygotowali specjalną niespodziankę dla mieszkańców Krakowa, z którego się wywodzą: darmowe przedstawienia, happeningi i eventy.

10 lat baletu dworskiego

Celem Baletu Dworskiego Cracovia Danza, istniejącego od 1 września 2006 roku, jest przede wszystkim tworzenie i wystawianie spektakli, które przybliżą publiczności krajowej i zagranicznej polski taniec z czasów średniowiecza, renesansu i baroku. I trzeba przyznać, że ta trudna sztuka małopolskiemu zespołowi udaje się znakomicie. Balet prowadzony przez Romanę Maciuk-Agnel, tancerkę, choreografa, specjalistkę od tańców historycznych, może się poszczycić sporymi osiągnięciami w dziedzinie popularyzacji kultury wysokiej. Zespół bierze udział w prestiżowych wydarzeniach artystycznych i podróżuje po całym świecie.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Podgórzu. Sprawdź terminy!

Działalność Cracovia Danza nie kończy się jednak na organizowaniu przedstawień. Balet duży nacisk kładzie na popularyzację wiedzy o tańcach dawnych, a także wymianę doświadczeń pomiędzy artystami polskimi i zagranicznymi.

Taniec barokowy/ www.cracoviadanza.pl

Taniec barokowy/ www.cracoviadanza.pl

Specjalne atrakcje w Krakowie

Z okazji 10-lecia Cracovia Danza przygotowała dla krakowian i turystów odwiedzających stolicę Małopolski sporo niespodzianek. Na cały 2016 rok zaplanowano szereg premier teatralnych, widowisk i happeningów w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie również spotkań tematycznych i sesji naukowych, mających na celu popularyzację wiedzy o tańcach historycznych.
Najwięcej emocji na miłośników tańców dworskich czeka w październiku. Na koniec miesiąca zaplanowano premierę widowiska „Przyłapani w tańcu” z muzyką Zygmunta Koniecznego i Jacka Stankiewicza. Odbędzie się ona w Centrum Kongresowym ICE przy ul. Konopnickiej 17.

W teatrze Variete będzie można zobaczyć spektakl ”W starym kinie”, a w przestrzeni publicznej happening „Cracovia Danza: balet w mieście”. Całości dopełnią spotkania z cyklu „Czas na taniec!” (Klub Aktora Loża) oraz sesja naukowa, w której wezmą udział największe gwiazdy baletu z całego świata.

Pełny harmonogram widowisk przygotowanych z okazji 10-lecia Baletu Dworskiego Cracovia Danza można znaleźć na stronie: http://cracoviadanza.pl/pl,harmonogram-wydarzen

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków