Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Elton John, Paul McCartney i inni. Największe gwiazdy popu i rocka, które koncertowały w Krakowie

15 kwietnia 2022

Kraków to nie tylko kulturalna stolica Polski, w któej regularnie gości sztuka najwyższych lotów. To również drugie największe miasto w kraju – aglomerację krakowską zamieszkuje niemal półtora miliona osób. Nic więc dziwnego, że to właśnie pod Wawel ściągają muzyczne gwiazdy. W ostatnich latach w Krakowie odbyło się wiele koncertów artystów z czołówek list przebojów. Kim byli najsłynniejsi popowi i rockowi muzycy, którzy koncertowali pod Wawelem?

Trzech szlachciców w Tauron Arenie

Choć od czasów beatlemanii minęło już pół wieku, sława muzycznej grupy z Liverpoolu pozostaje wielka. Dlatego jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów był z pewnością występ Paula McCartneya, czyli jednej z dwóch żyjących do dziś gwiazd zespołu. W Krakowie pojawił się pod koniec 2018 roku, ściągając do Tauron Areny niemal 20 tysięcy rozentuzjazmowanych fanów.

McCartney w uznaniu swojego dorobku muzycznego otrzymał w Wielkiej Brytanii tytuł szlachecki. W podobny sposób królowa Elżbieta II uhonorowała Eltona Johna. To kolejny brytyjski wokalista, który koncertował w Tauron Arenie. Pojawił się w niej w 2014 roku. Artyście tak spodobało się pod Wawelem, że wrócił tu po pięciu latach. Co więcej, w 2023 roku ma zagrać w Krakowie po raz trzeci!

kraków i wielki koncert tauron arena
Krakowskie koncerty gwiazd ściągają tysiące fanów muzyki

Kolejnym brytyjskim szlachcicem, który gościł w Tauron Arenie, jest Rod Stewart. Twórca przeboju “Sailing” został oficjalnie pasowany na rycerza, a kilka lat później, w 2019 roku, pojawił się z koncertem pod Wawelem.

Przyjedź na koncert do Krakowa, a potem wybierz na nocleg Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl!

Rockowe gwiazdy i idol nastolatek

Tłumy pojawiały się jednak również na krakowskich koncertach gwiazd rocka. Już w 2014 r., niedługo po otwarciu największej krakowskiej hali, w Tauron Arenie gościł Slash, jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów.

Po nim występowało w niej kilka innych znanych grup, reprezentujących ten typ muzyki. W 2016 r. po raz pierwszy pojawiła się tam niemiecka grupa Scorpions, a rok później amerykański zespół System of a Down. W 2018 r. wielkim echem odbił się krakowski koncert Metalliki. Do tego zbioru rockowych gwiazd można dodać choćby Deep Purple czy Kings of Leon.

Wielkie poruszenie wywołała także wizyta w Tauron Arenie idola nastolatek – Justina Biebera. Kanadyjski wokalista pojawił się w niej w 2016 roku. Wśród gwiazd światowej muzyki, które zawitały do Krakowa, warto wymienić też choćby Stinga czy Jean-Michelle Jarra.

Wielkie wydarzenia – jakie gwiazdy przyjadą do Krakowa?

Pandemia koronawirusa wstrzymała trasy koncertowe wielu gwiazd. Rok 2022 ma to jednak zmienić – pod Wawelem planowane są kolejne wielkie koncerty. W maju tego roku w Krakowie ponownie ma zagrać zespół Scorpions. Po nim w Tauron Arenie pojawi się między innymi Celine Dion oraz Pearl Jam. Wielkim wydarzeniem 2023 roku ma być powrót do Krakowa Biebera.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków