Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Gdzie szukać pierwszych śladów wiosny w Krakowie?

23 marca 2020

Kraków poza wspaniałymi historycznymi zabytkami architektonicznymi i miejską infrastrukturą dysponuje również pięknymi zielonymi terenami. O tej porze roku warto odwiedzić je, aby poszukać pierwszych śladów wiosny. Podpowiemy Ci, gdzie je znajdziesz.

Wiosenne oblicze hotelu Best Western Kraków Old Town /fot. BWKraków

Krakowskie Planty

Planty, czyli najpopularniejszy zielony teren Krakowa to doskonałe miejsce do szukania śladów wiosny w stolicy Małopolski. Pierwsze, co rzuca nam się w oczy na tym terenie, to liście i kwiaty wypuszczane przez tamtejsze drzewa.

Warto jednak spojrzeć też pod nogi. Gdy z okolicy parku znika śnieg, a dookoła pojawia się zielona trawa, możemy zobaczyć na niej pierwsze krokusy i rzecz jasna przebiśniegi.

Krakowskie Planty / fot. Commons Wikimedia

Bulwary Wiślane w Krakowie

Krokusy i przebiśniegi pojawiają się również na Bulwarach Wiślanych. Malowniczy teren spacerowy wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki u stóp Wawelu to miejsce, gdzie w każdy ciepły dzień mieszkańcy Krakowa pojawiają się, aby spacerować i odpocząć na tamtejszych zielonych terenach.

Las Wolski w krakowskim Zwierzyńcu

Miejsce nazywane też pieszczotliwie Laskiem Wolskim to obszar na terenie krakowskiego Zwierzyńca. Znajdziesz w nim kilka polan wypoczynkowych, takich jak Polana Juliusza Lea, Polana na Sowińcu, czy Polana Bielańska. Jeśli chcesz znaleźć kwitnące kwiaty, powinieneś przejrzeć te miejsca.

Sam las jest domem przede wszystkim dla dębów, buków i brzóz, które wiosną wypuszczają nowe liście. Po okolicy najlepiej spacerować tamtejszymi alejami – Wędrowników, Konarową, Pustelnika, Żubrową, Do Kopca i Kasy Oszczędnościowej Krakowa.

Polana Bielańska w Lesie Wolskim / fot. Commons Wikimedia

Zarezerwuj pobyt w hotelu sieci Best Western Kraków i przyjedź do naszego miasta, by szukać pierwszych śladów wiosny!

Plac Centralny im. Ronalda Reagana na krakowskiej Nowej Hucie

Czy pierwszych śladów wiosny można szukać również na Nowej Hucie? Naturalnie! Każdego roku, gdy przyroda budzi się do życia, zielone terenu Placu Centralnego im. Ronalda Reagana porastają niezliczone ilości krokusów, kontrastując z lokalną zimnowojenną  architekturą.

Krokusy na Placu Centralnym im. Ronalda Reagana / fot. Commons Wikimedia

Krakowski zalew Zakrzówek

Zakrzówek to zaraz obok Plantów jedno z najpopularniejszych zielonych miejsc w Krakowie. Trawy, kwiaty i drzewa puszczające nowe liście nie są jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić wiosną to miejsce.

Jeśli trafisz na ładną pogodę, powinieneś wspiąć się na Skałki Twardowskiego. Z ich szczytu rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Przy dobrej wiosennej pogodzie, patrząc w przeciwnym kierunku, będziesz mógł zobaczyć Babią Górę, a być może również i Tatry.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków