Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kawa z widokiem na Kraków. Restauracje i kawiarnie na dachu

5 września 2023

Świeża kawa, piękna pogoda, a dodatkowo cudowny widok na stolicę Małopolski z góry? Dla wielu to wymarzona sceneria na całkowite odprężenie i relaks. Jeśli wybierasz się do Krakowa, koniecznie musisz odwiedzić jedną (lub więcej) kawiarni i restauracji na dachu. To właśnie z takich punktów możesz obserwować miasto z innej perspektywy i zachowywać się pięknymi widokami. 

Gdzie znaleźć takie kawiarnie lub restauracje? W tym artykule odpowiemy Ci na to pytanie. Czytaj dalej i zobacz, gdzie możesz spędzić chwilę w cudownej atmosferze otoczony piękną scenerią. 

kawa na tarasie - miejsca w Krakowie
W Krakowie znajdziesz kilka kawiarni z pięknym widokiem na miasto lub najważniejsze zabytki.

Cafe Szał – relaks z kawą w ręku w centrum miasta 

Zaczynamy od samego serca Krakowa, czyli od Rynku Głównego. Cafe Szał znajduje się na dachu Sukiennic. Jeśli myślisz, że łatwo do niej trafić, to się mylisz. Aby wejść do środka, musisz wejść do Muzeum Narodowego, a potem różnymi korytarzami dotrzeć do celu. 

Mały tarasik ze stolikami i krzesłami zachęca do odpoczynku przez kilka chwil i podziwiania Rynku Głównego z góry. Na pewno znajdziesz tam ciszę i spokój, na który nie możesz sobie pozwolić w zatłoczonych kawiarniach przy samym Kościele Mariackim. Musisz jednak liczyć się z tym, że ceny w menu tej kawiarni są wysokie. 

METRUM Restrobistro – popatrz z daleka na Wawel i Kościół Mariacki

Kolejna propozycja znajduje się trochę dalej od centrum, a dokładnie na dachu Akademii Muzycznej przy ul. Św. Tomasza 43. Na klimatycznym tarasie na dachu, możesz usiąść z kubkiem kawy i podziwiać piękno Krakowa z góry. Jeśli będziesz miał szczęście, może nawet usłyszysz piękną muzykę z Akademii. 

Jeśli chcesz zobaczyć cudowny widok, zrelaksować się przy kawie i ciepłym posiłku, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce wraz ze swoimi znajomymi. 

Nie samą kawą żyje człowiek. Zwiedź całe miasto, poznaj historię najważniejszych zabytków, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Fresh Coffee Place – zajrzyj na ostatnie piętro Cricotecki 

To właśnie tam, przy ulicy Nadwiślańskiej 4, znajduje się ciekawa kawiarnia z pięknym widokiem na Wisłę i okoliczne budynki dzielnicy Kazimierz. Wewnątrz lokalu możesz wypić ciepłe napoje oraz zjeść pyszne dania i przekąski. Widoki możesz obserwować zza szyby. Do takiego miejsca warto przyjść po południu z ciekawą książką 🙂 W słoneczne, letnie dni możesz obserwować przy okazji niebywałe zachody słońca. 

Restauracja Vidok – spójrz na Wisłę i Wawel z innej perspektywy 

Szukasz miejsca z pięknym widokiem w Krakowie? W takim razie koniecznie musisz odwiedzić restaurację Vidok, która zlokalizowana jest na dachu Jubilatu, przy ul. Zygmunta Krasińskiego 1. 

Na pewno nie zdziwimy Cię, jeśli powiemy, że w weekendy i ciepłe dni trudno jest znaleźć tam miejsc, aby chociaż przez chwilę się zrelaksować i popatrzeć na piękny widok. Siadając na tarasie, możesz podziwiać Wisłę, Wawel i jego okolice. Dla osób, które przyjeżdżają zwiedzać Kraków, będzie to na pewno niezwykła atrakcja. Siadając wewnątrz, możesz także podziwiać cudowną scenerię zza szyb. 

Cafe Oranżeria – dach Hotelu Kossak 

Restauracja Vidok jest zatłoczona, a Tobie zależy na zobaczeniu pięknej krakowskiej scenerii? Wybierz się do restauracji hotelowej, która również znajduje się na dachu budynku zwanego Jubilatem. Jest to jedna z prestiżowych restauracji, co na pewno zauważysz po ich daniach w menu i niestety cenach. Nie będzie to tani posiłek, ale czego się nie robi dla zjawiskowego widoku. 

Aby wejść do środka, musisz wsiąść do windy hotelowej i udać się na ostatnie piętro – na dach. Zamów danie, usiądź na krzesełku i zatrać się w pięknym krajobrazie Krakowa. 

To już wszystkie propozycje od nas! Mamy nadzieję, że uda Ci się podczas wyjazdu odwiedzić chociaż jedną z tych klimatycznych kawiarni czy restauracji. Kto wie, może podczas swojego pobytu sam odkryjesz jeszcze inne ciekawe miejsca w pięknym widokiem. 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków