Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Listopad w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

24 października 2019

Gdy słońce chowa się za chmurami, warto zadbać o alternatywne źródła endorfin – na przykład solidną dawkę uśmiechu, wzruszeń i pozytywnych emocji! Wydarzenia kulturalne zaplanowane na listopad w Krakowie pomogą Ci na dobre zapomnieć o jesiennej chandrze.

Disney On Ice: Moc jest w Tobie! (TAURON Arena, 15-17 listopada)

Choć widowisko Disney On Ice adresowane jest do najmłodszych, niesamowite wrażenia audiowizualne i uniwersalny przekaz spektaklu trafiają prosto do serc widzów w każdym wieku. Na tafli lodowej pojawią się postaci znane z filmów amerykańskiej wytwórni, wśród nich Elsa, Anna i Olaf z „Krainy Lodu”, Bella i jej ukochany, Roszpunka, Ariel czy debiutująca w tym gronie polinezyjska księżniczka Vaiana. Bajkowi bohaterzy opowiedzą widzom historię o niezależności, odwadze i ambicji, które pomagają przezwyciężyć wszystkie przeszkody na drodze do spełnienia marzeń.

TAURON Arena zaprasza na widowisko “Disney On Ice: Moc jest w Tobie” (fot. disneyonice.com)

Widowisko od lat cieszy się ogromną popularnością wśród krakowskiej publiczności. Aby biletów nie zabrakło dla nikogo, na dni 15-17 listopada zaplanowano aż 7 spektakli!

Paweł Domagała: 1984 Tour (Klub Studio, 15 listopada)

Aktor filmowy i teatralny, wokalista, autor megahitu „Weź nie pytaj” kontynuuje ogólnopolską trasę promocyjną swojego ostatniego albumu „1984”. Artysta odwiedził już ponad 60 sal koncertowych w całym kraju, grając łącznie dla kilkudziesięciu tysięcy fanów. Na tak rozbudowanej trasie nie mogło zabraknąć Krakowa – Paweł Domagała wystąpi 15 listopada w krakowskim klubie Studio. Autorskie kompozycje artysty świetnie brzmią na żywo, a w osobistych tekstach piosenek wielu słuchaczy odnajdzie cząstkę własnych przeżyć i przemyśleń.

Zarezerwuj pobyt w hotelach sieci Best Western Kraków i weź udział w listopadowych wydarzeniach kulturalnych!

Paweł Domagała wystąpi w krakowskim Klubie Studio (fot. facebook.com/paweldomagala.oficjalna)

26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima (19-24 listopada)

Jeden z największych polskich festiwali filmowych już od ponad 2 dekad przybliża widzom twórczość studentów szkół filmowych i animatorów, której próżno szukać na ekranach sieciowych multipleksów. Organizatorzy prezentują fabuły i dokumenty autorstwa studentów i absolwentów uczelni artystycznych, profesjonalnych twórców i niezależnych realizatorów. W ramach festiwalu rozstrzygane są także 2 konkursy:

Atrakcji nie zabraknie tym bardziej, że oprócz pokazów filmowych dla gości festiwalu przygotowano także wiele wydarzeń towarzyszących. Na przeżywanie festiwalowych emocji masz 6 dni; projekcje i wydarzenia towarzyszące odbędą się m.in. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Kijów.Centrum, Kinie Mikro i w kompleksie Tytano.

Katarzyna Nosowska – Zmalowane Wrota (ICE Kraków, 28 listopada)

Trudno wyobrazić sobie polską scenę artystyczną ostatnich dekad bez Kasi Nosowskiej. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów towarzyszy kilku pokoleniom melomanów, a w ostatnim czasie dała się poznać także jako utalentowana pisarka – zbiór felietonów „A ja żem jej powiedziała…” długo okupował czołówki list bestsellerów.

Katarzyna Nosowska zaprezentuje się fanom w interdyscyplinarnym spektaklu “Zmalowane Wrota” (fot. facebook.com/nosowskamusic)

28 listopada w ICE Kraków artystka sięgnie po kolejne środki wyrazu, prezentując widzom autorską opowieść o relacjach międzyludzkich, inspiracjach, wzruszeniach i swoim „tu i teraz”. Spektakl określony jako „sit-up”, uzupełniony efektowną oprawą audiowizualną, to ewenement na polskiej scenie artystycznej. Nie możesz tego przegapić!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków