Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Luty w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

22 stycznia 2020

Luty w Krakowie będzie pełen głośnych wydarzeń. Koncerty muzyki rockowej i filmowej oraz spektakl popularnego kabaretu to doskonałe powody, aby zawitać w najbliższym czasie do stolicy Małopolski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych nadchodzącego miesiąca!

Editors Official Event (4 lutego)

Początkiem lutego w krakowskim Klubie Studio wystąpi znany na całym świecie zespół indierockowy Editors. Koncert będzie doskonałą okazją dla fanów zespołu na usłyszenie jego największych przebojów na żywo.

Kraków to jeden z wielu przystanków europejskiej trasy grupy, promującej najnowszy album „The Black Gold”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności artystów. Znalazło się na nim 13 najsłynniejszych utworów, a także trzy nowe: „Upside Down”, „Frankenstein” i tytułowy „Black Gold”.

Editors / fot. Commons Wikimedia

The World of Hans Zimmer (13 lutego)

„The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” to europejska trasa koncertowa orkiestry symfonicznej, odgrywającej najpopularniejsze dzieła światowej sławy kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera. Krakowscy fani jego twórczości będą mogli usłyszeć ją w Tauron Arenie 13 lutego.

Mimo że sam artysta nie uczestniczy w koncercie, jest kuratorem całego wydarzenia. Na scenie wraz z orkiestrą pojawią się jego przyjaciele, w tym słynna wokalistka Lisa Gerrard, znana ze ścieżki dźwiękowej do oscarowego hitu „Gladiator”.

Hans Zimmer był nominowany do Oscara aż 11 razy, m.in. za ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak „Incepcja”, „Interstellar” czy „Dunkierka”. Tę najbardziej prestiżową statuetkę zdobył za muzykę do „Króla Lwa”.

Koncert w Krakowie pod batutą Gavina Greenawaya będzie doskonałą okazją do wysłuchania na żywo najbardziej zapierających dech w piersiach kompozycji Zimmera.

Przyjedź do naszego miasta, aby zobaczyć światowej sławy gwiazdy i zarezerwuj pobyt w hotelu sieci Best Western Kraków!

Kabaret Smile – nowy program: Tu i teraz! (15 lutego)

Kabaret Smile zawita do Nowohuckiego Centrum Kultury 15 lutego, aby zaprezentować najnowszy program „Tu i teraz”. Jak twierdzą sami członkowie grupy, powstał on w wyniku wnikliwej analizy materiału, zebranego po przeprowadzeniu akcji #obserwujemywas.

W programie znajdą się aluzje zarówno do perypetii celebrytów z pierwszych stron gazet, jak i codziennych sytuacji z życia typowego „Seby”. Nie zabraknie też tematyki wpływu mediów społecznościowych oraz nowych technologii na nasze życie.

Kabaret Smile / fot. Commons Wikimedia

The Australian Pink Floyd Show (25 lutego)

The Australian Pink Floyd już od ponad 30 lat koncertuje na całym świecie, prezentując utwory legendarnej brytyjskiej grupy. Wszędzie, gdzie się pojawią, przyciągają tłumy, przekazując w swoich występach ducha legendy progresywnego rocka.

Każdy z występów Aussie Floydów to niezapomniane show, pełne gry świateł, projekcji wideo i przede wszystkim muzyki uwielbianej przez rzeszę fanów.

Najsłynniejszy cover band świata zagra w ramach nowej trasy „All That You Feel 2020 World Tour” jedyny koncert w Polsce na krakowskiej Tauron Arenie 25 lutego.

Australian Pink Floyd / fot. Commons Wikimedia

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków