Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Maj w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

25 kwietnia 2017

Jak co roku, w maju Kraków przechodzi pod władanie studentów. Tegoroczne Juwenalia przyciągają szeroką ofertą koncertów, imprez i konkursów – a to tylko niektóre spośród najciekawszych wydarzeń maja!

Juwenalia Krakowskie

To właśnie gród Kraka zapoczątkował tradycję studenckiego święta – pierwsze wzmianki o wiosennych zabawach żaków datuje się już na XV wiek! W bogatym harmonogramie Juwenaliów nie brakuje propozycji dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. Na plenerowej scenie MS AGH zaprezentują się przedstawiciele polskiej sceny hip-hopowej: Arab, Ten Typ Mes i KęKę (9 maja) oraz L.U.C., Łona&Webber i Fisz Emade Tworzywo (12 maja). Fani mocniejszych brzmień zbiorą się przy plenerowej scenie Żaczka, by bawić się przy muzyce grup Kabanos, Blackout Problem i Strachy na Lachy (12 maja) oraz Organka i Happysad (13 maja).

Najmocniejszym punktem imprezy jest tradycyjnie wielki koncert plenerowy na terenie Studium Wychowania Fizycznego i sportu UJ (12 maja). W koncercie biorą udział największe gwiazdy polskiego muzycznego. W tym roku będą to Coma, Pidżama Porno i O.S.T.R. Podczas Juwenaliów nie może zabraknąć także studenckiego korowodu ulicami Krakowa (13 maja). Żacy w szalonych, barwnych przebraniach przejdą z miasteczka AGH na Rynek Główny, gdzie podczas uroczystej ceremonii odbiorą od prezydenta Krakowa symboliczny klucz do bram miasta.

Juwenaliowy korowód studentów na Rynku Głównym w Krakowie /fot. Wikimedia

Nie masz pomysłu jak spędzić majówkę? Zarezerwuj nocleg w Hotelu Best Western Kraków!

Muzyczny Świat Disneya

Muzyczno-edukacyjne widowisko w Kijów Centrum zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych! Już 12 maja maluchy chętnie przeniosą się w świat ulubionych bajek, a ich rodzice przypomną sobie emocje i wzruszenia z czasów dzieciństwa. Program widowiska obejmuje między innymi spacer po Stumilowym Lesie i osadzie Gumisiów, szaloną przejażdżkę z Zygzakiem McQueen i spotkanie z księżniczką Pocahontas, na końcu wszyscy zaś “powyginają śmiało ciało” przy dźwiękach muzyki z Madagaskaru. Muzyczna oprawa koncertu jest dziełem orkiestry symfonicznej, a partie wokalne wykonają artyści znani z telewizyjnych programów “Mam talent”, “Bitwa na głosy” i “The Voice of Poland”.

Polska Symfonia Rozrywkowa

Koncert w kinie Kijów Centrum to muzyczna podróż szlakiem tradycji polskiej muzyki rozrywkowej. 12 maja sala koncertowa wypełni się dźwiękami melodii góralskich i piosenek wojskowych, a także Hejnału Mariackiego w nowoczesnej interpretacji. Goście widowiska wysłuchają również utworów czołowych polskich wokalistów: Jana Kiepury, Mieczysława Fogga, Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty i wielu innych. Ponadczasowe klasyki muzyki pop zabrzmią w zupełnie nowej aranżacji symfonicznej, a zaśpiewają je utalentowani uczestnicy popularnych telewizyjnych show “The Voice of Poland” i “Bitwa na głosy”. Gościem specjalnym koncertu będzie Ryszard Rynkowski.

Bruno Mars wystąpi 27 maja w krakowskiej Tauron Arenie /fot. Wikimedia

Bruno Mars

Amerykański wokalista jest jednym z największych objawień światowej sceny pop ostatnich lat. Artysta ma na swoim koncie nagrodę Grammy, a jego płyty okryły się wielokrotną platyną. Nic dziwnego: mieszanka energetycznych funkowych brzmień i 3-oktawowego głosu wokalisty porywa do tańca niemal od pierwszych taktów. Krakowski koncert Bruno Marsa w Tauron Arenie odbędzie się 27 maja. Wydarzenie to jest częścią światowej trasy The 24K Magic World Tour, promującej ostatni album artysty o tym samym tytule.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków