Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Marzec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

27 lutego 2018

Marzec to miesiąc nadziei. Resztki zimy przeplatają się z budzącą się do życia przyrodą. Spoza ciężkich chmur przebijają się pierwsze promyki wiosennego słońca.. A co w kulturze? W romantyczny nastrój wprowadzą nas soulowy koncert Jessie Ware oraz taneczna adaptacja ponadczasowej historii Romea i Julii. Wzruszymy się także w trakcie niezwykłego koncertu muzyki z filmów o Jamesie Bondzie oraz jubileuszowego spotkania z grupą MoCarta. Dopełnieniem całości będzie słodko-gorzka satyra na temat życia Pań – z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet – oraz dostarczający silnych wrażeń pokaz akrobacji motocrossowych.

Najciekawsze spektakle teatralne

Marzec to doskonały czas na wyprawę do teatru. Systematycznie wzrastająca liczba spektakli powoduje obniżenie cen, dzięki czemu stają się przystępne dla nawet najszczuplejszego budżetu. Nie zniechęcaj się zapamiętaną z czasów szkolnych formalną otoczką występów – współczesne spektakle potrafią wciągnąć widza już od pierwszej wygłoszonej kwestii.

Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta na spektaklu od dłuższego czasu, polecamy rozpoczęcie przygody od kultowego musicalu METRO (3 marca / TAURON Arena). Baśniowy świat przedstawiono z kolei w spektaklu lalkarskim Piękna i Bestia, który odbędzie się 2 marca w Teatrze Groteska. Zwolennicy intensywnych przeżyć powinni udać się 1 marca do budynku Teatru Odwróconego, gdzie zaprezentowany będzie spektakl pt. Narkotyki – Witkacy dla dorosłych! Piosenki obrazujące efekt zażywania kolejnych używek w połączeniu z półmrokiem kameralnego pomieszczenia z pewnością dostarczą wielu wrażeń.

Koncert Jessie Ware / TAURON Arena

Uwielbiana w Polsce autorka przebojów Say You Love Me i Wildest Moments wystąpi w Krakowie już 4 marca. Debiutancki album Brytyjki – Devotion – potwierdził jej unikalny talent do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem. Utwór Selfish Love jest zapowiedzią nowego kierunku muzycznego artystki, znanej wcześniej z kojących, soulowych utworów opowiadających o miłości i jej braku.

Jessie Ware wystąpi 4 marca w Krakowie /fot. Wikimedia

4 marca to również data jubileuszowego występu kabaretowej grupy MoCarta, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Kwartet zagra w hali ICE Kraków.

007 James Bond Live! / ICE Kraków

Koncert muzyki filmowej z kultowej serii o najsłynniejszym agencie w służbie Jej Królewskiej Mości zagości na dobre 10 marca w krakowskim Centrum Kongresowym. Trasa, na którą składają się m.in. takie przeboje jak: Goldeneye, Świat to za mało, Żyje się tylko dwa razy czy Diamenty są wieczne została wyreżyserowana przez Jacka Lisiewskiego. Aranżacje światowych hitów zostaną wykonane przez Orchestra&Big Band pod dyrekcją Tomasza Szymusia i solistów: Katarzynę Cerekwicką, Kasię Wilk, Jacka Kotlarskiego, Marka Sośnickiego, Gabriela Fleszara oraz Malwinę Kusior. Wydarzenie poprowadzi Olivier Janiak.

Kadr z filmu Tylko dla Twoich oczu /fot. imdb.com

MoscowCity Ballet – Romeo i Julia / ICE Kraków

Jedna z najpiękniejszych historii o niespełnionej miłości zaadaptowana przez najsłynniejszy zespół taneczny świata powraca na scenę krakowskiego Centrum Kongresowego. Ciesząca się szerokim uznaniem grupa baletowa założona przez Igora Smirnova–Golovanova raz jeszcze przedstawi historię dwóch zwaśnionych rodów: Capuletti i Montague, których potomków połączyła tragiczna w skutkach miłość. Perfekcyjnie wyuczone ruchy w połączeniu z budzącą zachwyt muzyką usatysfakcjonują każdego widza. Moskiewska grupa przeniesie nas do pięknego świata pełnego tańca, romantycznej miłości i marzeń już 21 marca.

Ponadczasowa historia Romea i Julii to znakomity temat przedstawienia baletowego /fot. moscowcityballet.com

Diverse Night of the Jumps / TAURON Arena

Czas zwiększyć dawkę adrenaliny! Fani ekstremalnych wrażeń zgromadzą się 24 marca na krakowskiej TAURON Arenie, gdzie odbędą się mistrzostwa świata we Freestyle Motocrossie i zawody Pucharu Świata FMB World Tour. Na listach startowych obu dyscyplin znajdą się zawodnicy z całego globu, w tym także Polacy – m.in. znakomity Marcin Łukaszczyk. Emocje dodatkowo podkręcą liczne efekty pirotechniczne i dźwiękowe oraz tajemnicza atrakcja specjalna. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to wyczyn, jakiego widzowie jeszcze nie widzieli! Bezpośrednio przed ceremonią rozpoczęcia odbędzie się Pit Party, w trakcie którego będziemy mieli możliwość poznania startujących zawodników i ich maszyn.

Pokazy motocyklistów zachwycają widowiskowością /fot. dnotj.pl

Stand-upowy Dzień Kobiet/ ICE Kraków

Kobieta kojarzy się z pięknem, delikatnością i czułością. Czy w tej unikatowej mieszance znajdzie się również miejsce na odrobinę poczucia humoru i dystansu do siebie? Oczywiście! Już 25 marca po raz trzeci udowodnią nam to Katarzyna Piasecka, Ewa Błachnio, Agata Biłas, Wiolka Walaszczyk i Ola Petru. Każda z artystek reprezentuje inne poczucie humoru, poparte osobistymi przeżyciami i doświadczeniami, dzięki czemu niezależnie od wieku i preferencji znajdziemy odpowiedni występ dla siebie. Poruszane będą zarówno tematy tabu, jak i utarte w społeczeństwie stereotypy czy kłopotliwe sytuacje z codziennego życia.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków