Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Nie tylko pieszo i samochodem – jakimi środkami transportu można zwiedzić Kraków? Nieoczywiste wybory

26 lutego 2024

Kraków to miasto, które zachęca do zwiedzania nie tylko tradycyjnymi środkami transportu, ale również oferuje nieoczywiste i nietypowe opcje podróżowania po malowniczych ulicach i zabytkach. 

W tym artykule pokażemy Ci kilka nietuzinkowych propozycji środków transportu, które pozwolą Ci odkryć uroki Krakowa w inny, niekonwencjonalny sposób. 

Zwiedzanie Krakowa - inne środki transportu
Zwiedzaj Kraków nie tylko pieszo i samochodem. Co powiesz na balon?

Hulajnoga elektryczna – poczuj wiatr we włosach 

Zamiast pieszo, po mieście możesz poruszać się i zwiedzać je na hulajnodze elektrycznej. Pamiętaj tylko, aby zachować ostrożności i nie wpaść na żadnego przechodnia. Tego typu transport znajdziesz praktycznie w każdej części miasta – hulajnogi są dosłownie wszędzie! 

To świetna opcja dla tych, którzy chcą zwiedzać miasto w tempie pomiędzy spacerem a samochodem. Hulajnogi pozwalają szybko przemieszczać się po Krakowie, jednocześnie ciesząc się ruchem i świeżym powietrzem. Na pewno dostaniesz się szybciej na miejsce. 

Dorożki  – przejażdżka po Starym Mieście 

Jeśli chcesz w przyjemny sposób zwiedzić najważniejsze miejsca w samym sercu Krakowa, to na Rynku Głównym możesz wsiąść do jednej z pięknych dorożek. “Kierowcy” tych powozów przewiozą Cię po okolicy, a Ty będziesz mógł podziwiać piękne widoki i zabytki tego historycznego miasta. 

Kraków to miasto z ogromną ilością zabytków. Zostań w tym miejscu kilka dni, aby zobaczyć wszystko, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Wodny tramwaj – zwiedzaj okolice Wisły 

Kraków leży nad najbardziej znaną rzeką w Polsce – Wisłą. Dlatego też warto zobaczyć i podziwiać okolicę z perspektywy rzeki. Pływające statki (większe i mniejsze) oferują krótkie rejsy, podczas których można podziwiać cudowną panoramę Krakowa. Na pewno zapierający dech w piersiach będzie widok wznoszącego się na wzgórzu Wawelu. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie z relaksującym czasem na wodzie. 

Zobacz gród Kraka z góry – podróż balonem 

Zostań w okolicy Wisły. Jeśli jesteś koło Smoka Wawelskiego, idź prosto i przejdź przez Most Grunwaldzki na drugą stronę rzeki. Tam czeka na Ciebie ogromny balon. Wsiadając do niego, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, możesz zobaczyć, jak wygląda miasto z góry. To idealny pomysł dla każdego, kto chce ujrzeć to cudowne miasto z zupełnie innej perspektywy. Zarówno widoki, jak i zdjęcia na samej górze, będą niesamowite. 

Segway – szybka i wygodna jazda po ulicach miasta 

Nietypowym rodzajem transportu po mieście jest segway. To elektryczny jednoślad, który pozwoli Ci swobodnie poruszać się po centrum miasta i zobaczyć najważniejsze zabytki Krakowa. Na Rynku Głównym jest kilka punktów, gdzie możesz je wypożyczyć. Taką wycieczkę można także połączyć z wykupieniem przewodnika, który opowie ciekawe historie związane z odwiedzanymi miejscami. Zwiedzanie na segway’u to pewny sposób na uniknięcie zmęczenia. 

Jak widzisz, Kraków możesz zwiedzać nie tylko pieszo czy samochodem. Jest jeszcze wiele innych ciekawych środków transportu, które urozmaicą Twoją wyprawę. Który z nich wybierzesz?

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków