Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Sierpień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

24 lipca 2017

Jeśli lato, to festiwal muzyczny i solidna porcja dobrej muzyki! W sierpniu krakowskie sceny opanują artyści z polskich i światowych czołówek list przebojów. Jeśli wolisz sportowe emocje, dołącz do grona biało-czerwonych kibiców siatkówki, znanych z prowadzenia najwspanialszego dopingu na świecie.

III Tydzień Piosenki w Krakowie

Sierpień rozpoczynamy w rytmie polskiej muzyki. Tydzień Piosenki coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w kulturalnym krajobrazie miasta – festiwal promuje i rozwija tradycje krakowskiej piosenki literackiej, a na scenie zabrzmi wyłącznie język polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia. Artyści zaprezentują się na deskach Teatru Variete. Zaproszeni muzycy są dobrymi znajomymi krakowskiej publiczności: melomani słuchają ich regularnie w Piwnicy pod Baranami i w Lochu Camelot. Na scenie pojawią się: Czesław Mozil, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki i duet Paulina Grochowska/Patryk Sztabiński z polską interpretacją projektu Astor Piazzolla. Każde z wymienionych nazwisk to gwarancja artystycznych emocji na najwyższym poziomie!

Czesław Mozil to jedna z gwiazd III Tygodnia Piosenki w Krakowie /fot. Wikimedia

Męskie Granie w Centrum Sportu Parkowa

Żaden projekt muzyczny ostatniej dekady nie podbił serc słuchaczy w tak wielkim stylu, jak Męskie Granie! W tym roku muzycy ruszają w trasę już po raz ósmy, a w Krakowie zatrzymają się 12 sierpnia na stadionie Centrum Sportu Parkowa – popularnej “Korony”. W rolach głównych wystąpią Monika Brodka, Tomasz Organek i Piotr Rogucki – muzycy pojawią się na finałowym koncercie Męskie Granie Orkiestra, by wykonać świeże aranżacje znanych polskich utworów. Wymieniona trójka otwiera długą listę zaproszonych artystów: na trasie wystąpią także Hey, Julia Pietrucha, PRO8L3M, Artur Rojek i Pink Freud. Stawkę uzupełniają muzycy sceny “Ż”: Heart & Soul, Karoosela, Kobieta z Wydm i Paulina Przybysz.

Monika Brodka to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek polskiej sceny muzycznej /fot. Wikimedia

Kraków Live Festival 2017

Jak co roku, fani muzyki z najwyższej światowej półki przybędą do Krakowa z całej Polski i Europy. Nic dziwnego: line-up tegorocznej edycji Kraków Live Festival nie ustępuje w niczym najważniejszym europejskim festiwalom! Nikt, kto w dniach 18-19 sierpnia stawi się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, nie wyjdzie stamtąd zawiedziony. Najgłośniejsze nazwiska tegorocznej edycji festiwalu to jedna z najbardziej spektakularnych it-girls ostatnich lat – Lana Del Rey, obdarzona anielskim głosem Ellie Goulding, ikona światowego rapu Wiz Khalifa i mistrzyni nastrojowych brzmień – Birdy. Na scenie zaprezentują się również czołowi artyści polskiej sceny alternatywnej: Bovska, Pablopavo i Ludziki, Ten Typ Mes i inni.

Koncert Lany Del Rey to jeden z headlinerów tegorocznego Kraków Live Festival /fot. Wikimedia

Siatkarskie emocje w Tauron Arenie

Kraków powoli staje się drugim domem dla kibiców siatkówki, a tych w naszym kraju z pewnością nie brakuje! W zeszłym miesiącu krakowska Tauron Arena gościła finalistów prestiżowej Ligi Światowej. W sierpniu karuzela siatkarska rozkręca się na dobre: sportowcy podejmą rywalizacje aż w dwóch ważnych turniejach! Zaczynamy od Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: Biało-Czerwoni zaczną rywalizację 11 sierpnia od meczu z Francją, a w dwóch kolejnych dniach spotkają się z Kanadą i Rosją. Na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną także siatkarskie Mistrzostwa Europy. Pierwszy mecz turnieju odbędzie się 26 sierpnia.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków