Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Skate parki w Krakowie. Gdzie pod Wawelem można poszaleć na rolkach i deskorolce?

17 maja 2022

Deskorolki, rolki i hulajnogi to dziś nieodłączny element krajobrazu polskich miast. Triki, akrobacje i piruety wykręcane na tych przyrządach potrafią być bardzo efektowne. Przyciągają przede wszystkim młodzież, ale nie brak i starszych fanów takich ekstremalnych sportów.

Nic więc dziwnego, że i w Krakowie powstało sporo miejsc, w których można próbować swoich sił na rampach, poręczach i innych przeszkodach. Niektóre skate parki na dobre wpisały się w krakowską rzeczywistość, inne dopiero pracują na swoją renomę. Niektóre są bezpłatne, korzystanie z innych wiąże się z opłatą. Gdzie szukać najbardziej znanych krakowskich skate parków?

Skate Park w Parku Lotników

Park Lotników to jedna z ciekawszych lokalizacji dla skejtów niedaleko centrum Krakowa. Jest jednym z najlepszych darmowych placówek tego typu w Krakowie. Znajduje się tu m.in. bowl, czyli betonowy obiekt przypominający basen. Skate park w Parku Lotników jest czynny przez całą dobę, to jednak czysto teoretyczna zaleta – obiekt, mimo starań skejtów, wciąż nie doczekał się bowiem oświetlenia.

skate parki w krakowie
Ewolucje na deskorolce czy rolkach są niezwykle efektowne

Odwiedź krakowskie skateparki, a potem odpocznij – najlepiej nadaje się do tego Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl!

Skate park w Parku Jordana

Po drugiej stronie Starego Miasta też można poszaleć na rolkach, deskorolce czy bmx-ie. Skate park w Parku Jordana również jest w pełni darmowy. Można z niego korzystać codziennie od godz. 6 do 22. Znajdują się w nim podstawowe przeszkody, daje więc spore możliwości początkującym. Ale i średnio zaawansowani skejci z pewnością będą zadowoleni. Urokliwe krakowskie parki to dobre miejsce na rampy i inne przeszkody.

Street Park – Cracow Indoor Skatepark

Obiekt zlokalizowany przy ul. Siwka to profesjonalizm w każdym calu. Street Park Kraków to miejsce w pełni zadaszone, gdzie na miłośników akrobacji na kółkach czeka 1200 metrów kwadratowych powierzchni najeżonych atrakcjami. Jest podzielony na strefę Street, gdzie panują warunki zbliżone do ulicznych, Park, gdzie roi się od ramp, oraz Chill, przeznaczoną do odpoczynku.

Street Park jest czynny codziennie, za korzystanie z obiektu trzeba jednak płacić. Po zamknięciu skate parku Baza 54 jest zdecydowanie najważniejszym krytym obiektem tego typu pod Wawelem.

Inne miejsca, które warto odwiedzić

Skate parki w Krakowie to nie tylko domena centrum miasta, choć profesjonaliści jeżdżą między innymi w okolicach dawnego hotelu Forum. Darmowe, oblegane przez skejtów obiekty znajdują się również m.in. na Mistrzejowicach oraz Prokocimiu: na Błoniach Mistrzejowickich i Parku Lili Wenedy.

Imponująca rampa stanęła również przy ul. Lipskiej w Krakowie – to obiekt znany jako krakowski Vert Ramp.

Sprawdź też, co w Krakowie mogą robić dzieci – atrakcje dla nich opisaliśmy w kolejnym artykule: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/lato-2022-najciekawsze-atrakcje-dla-dzieci-w-krakowie

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków