Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wrzesień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

29 sierpnia 2018

Wrzesień to czas powrotu do szkolnych ławek i zamiany letnich szortów na długie nogawki. Coraz chętniej sięgamy po ciepłe swetry i z niepokojem wypatrujemy pierwszych barwnych liści na drzewach. W jaki sposób radzić sobie z jesienną chandrą? Z pomocą przyjdzie Ci kulturalna i sportowa oferta Krakowa.

Przybij piątkę z ulubionym Youtuberem: MeetUp 2018 Kraków / TAURON Arena

Jeżeli fascynuje Cię świat polskiego YouTube oraz influencerów, koniecznie udaj się na krakowski MeetUp, gdzie spotkasz ponad setkę twórców internetowych, oglądanych na co dzień wyłącznie za pośrednictwem ekranów telefonów i komputerów. Swoją obecność potwierdzili m.in.: Rezigiusz, izak, Friz, Hunter, Dev, YoshihitoMayoshe, Julia Kostera czy Szumi. Kanały pierwszej trójki – będącej jednocześnie ambasadorami wydarzenia – śledzi łącznie niemal 7 milionów osób! Pojawią się również tzw. Muserzy, czyli twórcy korzystający z niezwykle popularnej wśród nastolatków aplikacji TikTok (dawniej Musical.ly).

Szósta edycja imprezy odbędzie się 1 września, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Warto się jednak pośpieszyć, gdyż zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło ponad 20 tysięcy fanów z całego kraju!

Piotr “izak” Skowyrski /fot. instagram.com

Zrób coś dobrego dla siebie i innych: Kraków Business Run 2018 / Rynek Główny

Kraków Business Run to bieg absolutnie dla każdego. Krótki dystans (zaledwie 3,8 km) jest pokonywany przez pięcioosobowe sztafety, reprezentujące najczęściej lokalne przedsiębiorstwa. Z radością oznajmiamy, że w gronie tym znajdzie się także ekipa Best Western Kraków! Jesteśmy dumni, że poprzez udział w wydarzeniu wspieramy szczytny cel: ogólnopolski Poland Business Run – którego częścią jest krakowska sztafeta – jest bowiem zorientowany na niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Do tej pory udało się zmienić życie 212 osób.

Tegoroczna edycja rusza już 2 września o godzinie 10:30. Przebiegnięcie odcinka łączącego Planty, Wawel oraz rynek wesprze aż szesnaście osób, finansując zakup protez oraz dalszą rehabilitację. Tradycją biegu jest też udział Ambasadorów: w tym roku będą to między innymi Adam Czerwiński, Mateusz Janicki, Adrianna Palka, Mateusz Ligocki, Jan Ciepiela oraz aktorzy niemal wszystkich krakowskich teatrów. Zawodom towarzyszyć będzie akcja Pomagam Bardziej, zachęcająca do dokonywania wpłat w trakcie biegu.

Business Run Kraków /fot. Centrum Prasowe PAP

Doceń piękno muzyki: Zalewski Śpiewa Niemena / Centrum Kongresowe ICE

Krzysztof Zalewski to jeden z najaktywniejszych wokalistów w kraju, którego kariera rozpoczęła się od debiutu w drugiej edycji programu Idol. Po wydaniu płyty Pistolet zniknął ze sceny na 9 lat – zbierając doświadczenie jako członek zespołów Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA – aby ostatecznie dołączyć do Męskiego Grania.

Najnowszym dziełem muzyka jest projekt Zalewski śpiewa Niemena, w którym wspólnie z siostrami Przybysz interpretuje utwory legendarnego Czesława Niemena. Koncert w Centrum Kongresowym ICE to wyjątkowa okazja, by ponownie posłuchać na żywo kultowych utworów Dziwny jest ten świat i Jednego serca, jak i mniej popularnych Doloniedola czy Pielgrzym. Odświeżone zostaną również utwory Ode to Venus i Sen o Warszawie. Koncert odbędzie się 2 września w krakowskim Centrum Kongresowym.

Krzysztof Zalewski w Krakowie

Krzysztof Zalewski /fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl

Daj się oczarować magii teatru: Spektakle

Chłodne jesienne wieczory sprzyjają nadrabianiu zaległości w kulturze, oferując szerokie spektrum inspirujących przedstawień. Przenieś się do Chicago lat 20. i poznaj najsłynniejszą gospodynię domową, która marzy o karierze w kabarecie (Chicago/ 8, 9 ,15 września / Teatr VARIETE). Zachwyć się słodko-gorzkimi perypetiami 15-letniego małżeństwa (Małe Zbrodnie Małżeńskie / 21.09 / Krakowskie Forum Kultury), a następnie wyciągnij morał z pouczających historii dla dorosłych autorstwa Stanisława Lema (Dyktanda / 20.09 / Teatr Barakah) czy Jana Brzechwy (Kosztowny Romans / 30.09 / Teatr Praska 52).

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków