Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wszystko co powinieneś wiedzieć o lotnisku w Balicach

19 listopada 2014

Kraków nie bez powodu jest miejscem biznesowych spotkań na różnych szczeblach. Położone w niewielkiej odległości od centrum miasta lotnisko pozwala w szybki i wygodny sposób podróżować do największych miast polskich i zagranicznych. W jaki sposób najszybciej dostaniemy się na lotnisko? I jakich przewoźników mamy do wyboru?

Jak dostać się na lotnisko?

Port lotniczy w Balicach leży ok. 11 km od centrum Krakowa, przy ul. Jana Pawła II. Bliskość dróg wojewódzkich oraz autostrady sprawia, że dojazd na lotnisko jest szybki i bezproblemowy.

800px-Kraków-Balice-03

Wikipedia/Jamal 2/CC 3.0

Z Hotelu Best Western Old Town na lotnisko można się dostać na kilka sposobów: samochodem, komunikacją miejską lub pociągiem.

Samochód
Dojazd na lotnisko samochodem zajmuje ok. 30 minut, przy założeniu że na drodze nie będzie korków.
Najprostsza z tras prowadzi przez IV obwodnicę krakowską. By do niej dojechać, na wysokości mostu Zwierzynieckiego trzeba zjechać na drogę Księcia Józefa (780). W ten sposób dostaniemy się na obwodnicę i A4.
Opcja nr 2 prowadzi ulicami: Stradomską, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Olszanicką.

Autobusy miejskie
Na lotnisko dojeżdżają dwie linie dzienne: 208, 292 i linia nocna nr 902. Przystanek autobusowy znajduje się przy ulicy Pawiej, na którą z hotelu dostaniemy się w 6 minut taksówką lub w 30 minut piechotą.

Pociąg
Na lotnisko dostaniemy się również specjalnym pociągiem. Kursuje on pomiędzy Dworcem Głównym a portem lotniczym, a podróż trwa tylko 20 minut.

Taxi
Dla osób, które żyją w biegu i mają niewiele czasu najlepszą opcją będzie taksówka. Hotel Best Western aranżuje transfer bezpośrednio z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko.

O której mam lot?

Informacje na temat przylotów i odlotów, rozkład rejsów regularnych i czarterowych oraz mapę połączeń można znaleźć na stronie www.krakowairport.pl w zakładce Informacje o lotach.

800px-Easyjet_737-01

Wikipedia/Astrorek/CC 3.0

Z kim polecę?

Lotnisko w Balicach współpracuje z kilkunastoma przewoźnikami z całej Europy. W zależności od wybranego kierunku swoją podróż można odbyć z:

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków