Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wydarzenia cykliczne w Krakowie – na co warto się wybrać w tym roku?

6 marca 2024

Kraków to miejsce pełne historii i kultury. Jednak warto tu nie tylko przyjechać, aby zobaczyć zabytki. W sercu województwa małopolskiego organizowane są także fascynujące wydarzenia cykliczne. Niezależnie od pory roku, miasto oferuje bogaty kalendarz cudownych imprez. 

W tym artykule zobaczysz, na jakie wydarzenia zwrócić uwagę w tym roku. Już dziś zaznacz sobie datę w kalendarzu, aby o niej nie zapomnieć i przeżyj cudowne chwile w Krakowie. 

Wydarzenia cykliczne w Krakowie
Odwiedzając Kraków, sprawdź, czy nie ma przypadkiem w tym terminie ciekawych wydarzeń. Jeśli są, wybierz się na nie!

1 Festiwal Filmowy Off Camera

Co roku w Krakowie organizowany jest sławny już Festiwal Filmowy Off Camera. Jest to obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników kina. Podczas festiwalowych dni możesz obejrzeć wyjątkowe produkcje, a także spotkać się z twórcami i aktorami. Czasami są to bardzo znane osobistości, które są popularne na całym świecie. Wyjątkowa atmosfera środowiska filmowego sprawia, że to wydarzenie przyciąga zarówno profesjonalistów, kinomaniaków, jak i osoby postronne, które akurat są w Krakowie. 

W tym roku Festiwal Filmowy Off Camera zacznie się 26 kwietnia i potrwa aż do 5 maja. Nie możesz tego przegapić! 

2 Festiwal Muzyki Filmowej Kraków 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powstał w 2008 roku i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego rodzaju na świecie. Jego celem jest promowanie muzyki filmowej jako samodzielnej formy artystycznej oraz prezentacja dzieł wybitnych kompozytorów związanych z kinem. Podczas festiwalu możesz udać się na wiele koncertów, podczas których usłyszysz wykonywane na żywo przez orkiestrę symfoniczną utwory ze świata filmu. Będziesz mógł także spotkać się z twórcami, uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach i panelach dyskusyjnych. 

Jeśli jesteś fanem muzyki filmowej, koniecznie musisz przybyć do Krakowa na to wydarzenie w dniach 22-25 maja. 

Udaj się na wydarzenie kilkudniowe od Krakowa, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

3 Festiwal Conrada

Festiwal Conrada w Krakowie to jeden z najważniejszych eventów literackich. Wydarzenie to stało się symbolem miasta, a podczas wielu spotkań literackich, warsztatów i panelu omawiane są nie tylko dzieła Josepha Conrada, ale także wielu innych twórców. Jest to idealne miejsce dla pisarzy i ludzi związanych ze światem literackim. To nie tylko okazja do poznawania światowej literatury, ale także zawierania nowych znajomości.

Data Festiwalu Conrada na ten rok nie jest jeszcze znana. 

4 Parada Lajkonika 

Parada Lajkonika sięga dalekich średniowiecznych czasów – kiedy to flisacy zaatakowali tatarów, którzy rozbili się na Zwierzyńcu koło Krakowa, a rano wjechali do miasta na koniach ubrani w tatarskie stroje. Na pamiątkę tego wydarzenia Parada Lajkonika odbywa się co roku w pierwszy czwartek po Bożym Ciele. Trasa parady prowadzi z dzielnicy Zwierzyniec przez Stare Miasto do dzielnicy Podgórze. Najważniejszym punktem jest oczywiście sam Lajkonik – pojazd w kształcie konia z postacią jeźdźca ubranego w tatarski strój.

Inne wydarzenia cykliczne, które warto zobaczyć w Krakowie 

To już wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Zainteresowało Cię któreś wydarzenie? Jeśli tak, bierz wolne w pracy, bookuj hotel i zaznacz datę w kalendarzu. Odwiedź Kraków i zanurz się nie tylko w zabytkach, ale i wspaniałych wydarzeniach.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków