Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Październik w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

13 września 2017

Gdy dni stają się krótsze, a słońce kryje się za deszczowymi chmurami, porcja dobrej muzyki zapewni Ci skuteczny zastrzyk energii! Październikowy Kraków zaprasza na koncerty miłośników rocka, alternatywy i klasyki. Jeśli wolisz spędzać jesień pod kocem z dobrą lekturą, odwiedź Targi Książki, by zaopatrzyć się na cały sezon.

Krakowska Jesień Muzyczna

Wielbiciele klasycznych brzmień zaczną miesiąc od niezwykłego spotkania z muzyką kameralną! 4. edycja Krakowskiej Jesieni Muzycznej w Filharmonii im. Karola Szymanowskiwego prezentuje perły twórczości polskich i zagranicznych kompozytorów. W dniach 1-4 października melomani wysłuchają koncertów Petera Jablonskiego, Bukolika Piano Trio, Ilji Domninsa oraz duetu Barbara Borowicz/Anna Miernik; artystki zaprezentują klasyczne dzieła muzyki polskiej, a także światowe prawykonanie utworu skomponowanego specjalnie dla nich.

Peter Jablonski wystąpi 1 października w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej /fot. Wikimedia

Sting w TAURON Arenie

To jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń kulturalnych – nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce! 12 października na scenie TAURON Areny wystąpi Sting: jeden z najbardziej charakterystycznych twórców współczesnego rocka alternatywnego, założyciel i członek legendarnej grupy The Police. Krakowski koncert jest częścią międzynarodowej trasy, promującej najnowszy album Stinga, 57th & 9th. Artysta wystąpi w towarzystwie 3-osobowego zespołu. Na scenie pojawią się także goście specjalni: Joe Sumner i Percy Cardona. Trasa 57th & 9th World Tour obejmuje 3 kontynenty i zbiera entuzjastyczne opinie – w recenzjach nieustannie przewija się fraza “koncert życia”. Jesteśmy pewni, że koncert w TAURON Arenie pozostawi równie pozytywne wrażenia!

Sting to ikona światowej sceny rocka alternatywnego /fot. Wikimedia

Międzynarodowe Targi Książki

Październik w Krakowie kończy się tradycyjnie literacką ucztą. Twórcy, krytycy literaccy i czytelnicy z całego świata spotkają się w dniach 26-29 października w hali EXPO Kraków, na 21. Międzynarodowych Targach Książki. Jak co roku, organizatorzy przybliżają uczestnikom imprezy literaturę wybranego kraju – w tym roku gościem honorowym jest Francja. Miłośnicy książek będą mieli okazję do spotkania i zdobycia autografu swoich ulubionych pisarzy. Na festiwalu pojawią się autorzy polskich i światowych bestsellerów: Eric-Emmanuel Schmitt, Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Camilla Lackberg czy Marek Krajewski.

Eric-Emmanuel Schmitt spotka się z czytelnikami na Międzynarodowych Targach Książki /fot. Wikimedia

Unsound Festival 2017

15. edycja festiwalu Unsound przebiega pod hasłem “Flower Power”. Motyw przewodni nawiązuje do idei kontrkultury – twórczości przeciwstawnej do dominujących tendencji społeczno-politycznych i kulturowych. Twórcy festiwalu nawiązują do słynnego “lata miłości” z lat 60. XX wieku i dwoistości tamtego okresu. Artyści rozważają więc wątki mroku i nadziei, rozwoju i upadku, a także ekologicznej wrażliwości i regeneracji natury. Tegoroczna edycja Unsound przypada na dni 8-15 października, a sceny festiwalowe mieszczą się w wielu interesujących lokacjach: wystarczy wymienić tu Teatr im. Juliusza Słowackiego, Małopolski Ogród Sztuki, Teatr Łaźnia Nowa czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków